Turysci.pl
Polacy chcą zmiany

Fot. Unsplash Corey Agopian

Uwaga, zmiana w nocy 24 października. Pasażerowie PKP muszą się przygotować

12 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polacy muszą przygotować się na znaczną zmianę, która nadejdzie w nocy 24 października. Podlegać jej będzie każdy obywatel naszego kraju. Z badań wyraźnie jednak wynika, że duża część społeczeństwa ma już dość. Czy zmiana doczeka się likwidacji? Po

Polacy powoli muszą przygotowywać się do zmiany czasu, która nastąpi już w tym miesiącu. Chociaż jesteśmy do tego przyzwyczajeni, pojawia się coraz więcej głosów niezadowolenia. Z badań przedstawionych przez portal money.pl wynika, że znaczna część Polaków jest za likwidacją zmiany czasu. W Unii Europejskiej pojawiła się już propozycja usunięcia tej modyfikacji. Kiedy musimy przestawić zegarki?

W nocy z 24 na 25 października Polacy ponownie będą musieli przestawić zegarki. W tym okresie cofamy je o godzinę, przechodząc z letniego na czas zimowy. Chociaż optymiści stwierdzą, że zyskujemy godzinę więcej na sen, to z badań wynika, że aż dwie trzecie społeczeństwa uważa, że ta modyfikacja jest niepotrzebna i należałoby ją zlikwidować. Podobne nastroje panują w Unii Europejskiej.

W nocy z 24 na 25 października Polacy znów przestawią zegarki. Niepotrzebna i niechciana zmiana?

Nie wszyscy Polacy wiedzą, że wprowadzenie zmiany czasu miało na celu oszczędność energii, która jest zużywana na oświetlenie miast. Jak informuje portal money.pl, badania dowodzą, że rzeczywiście ta zmiana ma niewielki wpływ na oszczędność. Przyczynia się do tego między innymi rosnąca wydajność źródeł światła, dzięki której płacimy mniej za oświetlenie. Wielu Polaków uważa przestawianie zegarków za zbędny zabieg.

Nie po raz pierwszy słyszymy wyraźne głosy niezadowolenia wynikające z obowiązku zmiany czasu z letniego na zimowy. W ciągu ostatnich dwóch lat w Unii Europejskiej ten temat był podejmowany wielokrotnie. Parlament Europejski wyszedł nawet z propozycją, wzywając Komisję Europejską do oceny obecnego rozwiązania. Po przeprowadzeniu konsultacji okazało się, że z 4,6 milionów odpowiedzi ponad 80 procent było za zniesieniem zmiany czasu.

Podobne nastroje panują także wśród Polaków. Wśród badanych aż dwie trzecie uważa, że powinniśmy odejść od obecnego rozwiązania, jak informuje portal money.pl. Jedynie 14 procent ankietowanych jest zdania, że zmiana czasu jest dobrym pomysłem. Czy w ciągu najbliższych lat przestaniemy przestawiać zegarki? Na odpowiedź trzeba będzie jeszcze poczekać.

W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy nadal jednak obowiązuje. Warto pamiętać, że cofniemy czas o godzinę w nocy z 24 na 25 października. Niedawno rząd wydał oświadczenie w sprawie zasad, jakie będą obowiązywały 1 listopada podczas uroczystości Wszystkich Świętych. Czy zamkną cmentarze?

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >