Turysci.pl
Polacy cztery terminy

Google Maps (screen)

Podali cztery terminy, dotyczy całej Polski. Tysiące ludzi czekało na ogłoszenie, wiemy, kiedy rozpoczną się ferie

11 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Polacy wreszcie doczekali się oficjalnych informacji. W mediach pojawiły się wiadomości, które duża część z nas szukała od pewnego czasu. Ogłoszono cztery terminy, które bez wątpienia zmienią wiele w życiu i planach tysięcy Polaków.

Polacy, którzy od pewnego czasu zastanawiali się, kiedy mogą planować wyjazdy w sezonie zimowym, wreszcie doczekali się informacji. W mediach ogłoszono cztery terminy rozpoczęcia ferii. Mieszkańcy poszczególnych województw mogą już sprawdzić, kiedy nastąpi przerwa w nauce. Rejony zostały na specjalne grupy. Kiedy będzie można odłożyć książki i cieszyć się wolnym czasem?

Wraz z rozpoczęciem się sezonu zimowego Polacy czekają na ferie. Sytuacja z przerwą zimową nie jest tak jasna, jak w przypadku wakacji, które zawsze wypadają na lipiec i sierpień, ponieważ ta jest ruchoma. Już od dłuższego czasu model jednak wygląda bardzo podobnie – dzieci wysyłane na zimowe ferie są etapowo, co oznacza różne terminy dla poszczególnych województw.

Polacy wiedzą już, kiedy rozpoczną się ferie zimowe. Znamy cztery terminy

Tak jak w poprzednich latach Polacy będą wysyłani na ferie zimowe etapowo. Przerwa w nauce została zaplanowana na przełom stycznia i lutego 2021 roku. To wtedy mieszkańcy poszczególnych województw będą mogli na chwilę zapomnieć o obowiązkach szkolnych i korzystać z wolnego czasu choćby na stokach narciarskich. Nierzadko też w tym okresie uczniowie wraz z rodzinami wylatują do krajów, w których wciąż jest ciepło.

– Na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) Minister Edukacji Narodowej ogłosił terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2020/2021 – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ferie zimowe jako pierwsze rozpoczną województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie oraz zachodniopomorskie (18-31 stycznia 2021r.). Kolejne są województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie (25 stycznia-7 lutego 2021r.). Województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie rozpoczną przerwę w nauce w terminie 1-14 lutego 2021r. Jako ostatnie ferie będą przebiegały w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim (15-28 lutego 2021r.).

Macie już plany na ferie zimowe? Jak dotąd spędzaliście ten okres – zostawaliście w Polsce i korzystaliście ze stoków, a może podróżowaliście w kierunku ciepłych krajów? W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zaskakującej prognozie pogody. Już niedługo spadnie śnieg.

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >