Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pokazała paragon z Kościeliska z czterocyfrową kwotą. "Typowe góralskie dania"
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 18.09.2023 21:21

Pokazała paragon z Kościeliska z czterocyfrową kwotą. "Typowe góralskie dania"

Restauracja Giewont w Kościelisku
fot. Canva, TikTok

Przez całe wakacje Polacy informowali na temat słynnych "paragonów grozy" nad Bałtykiem i w górach, m.in. w Zakopanem. Tym razem pewna tiktokerka postanowiła pokazać prawdziwie drogą restaurację. 

Tiktokerka pochwaliła się aż czterocyfrową kwotą na paragonie. 

Droga restauracja w Kościelisku. Paragony grozy to przy tym nic

"To z pewnością najlepsza i zarazem najdroższa restauracja w Zakopanem i okolicach. Ciekawostką jest to, że w tym roku została zarekomendowana w przewodniku Michelin" - powiedziała w swoim nagraniu tiktokerka @wyzszy_instytut_smaku, która funkcjonuje w internecie też pod pseudonimem Aga testuje. 

Kobieta słynie z nagrywania rekomendacji różnych restauracji i miejsc w Polsce, w których warto (lub nie) zjeść. Tym razem padło na Kościelisko. 

Nietypowa karta dań w Kościelisku

Aga testuje wybrała się do restauracji Giewont w Kościelisku. W 2023 r. to miejsce zdobyło wyróżnienie przewodnika Michelin. 

"Karta dań w restauracji Giewont to prawdziwa uczta dla podniebienia. Znajdziecie w niej regionalnego pstrąga, najlepszą wołowinę od Zaczyka, ale również łososia z Wysp Owczych czy żabie udka z ziołami z własnej uprawy. Desery tutaj to istnie niebo, a piętro wyżej znajdziecie królestwo dla pełnoletnich gości" - opowiadała tiktokerka Aga testuje. 

@wyzszy_instytut_smaku Jeśli bedziecie w Zakopanem, to polecam odwiedzić to miejsce #zakopane #agatestuje ♬ Little Things - Adrian Berenguer

"Tanio nie jest, ale pycha". 1200 zł za posiłek

W sekcji komentarzy zaroiło się od wpisów. "Byłam... Tanio nie jest, ale pycha", "Byliśmy, jedliśmy. Moim zdaniem warto. To jest przygoda kulinarna i nie każdy to zrozumie", "Obsługa jest na miarę złota" - zachwycali się internauci.

Na paragonie widniała kwota ponad 1200 zł, co nie umknęło komentującym. "A jaki rachunek! Myślałam, że się przewidziałam", "Gruby portfel trzeba mieć na takie rarytaski", "Hajs z komunii trzeba wyciągnąć żeby za to zapłacić", "Masakra... kogoś na to stać?", "Typowe góralskie dania..." - pisali ironicznie.