podróżnikFot. unsplash.com/@acharki95

Idealny prezent na Walentynki dla każdego podróżnika. Na pewno się ucieszy

Podróżnik może zrobić swojej drugiej połówce wspaniały prezent, który wykorzystają wspólnie. Nie ma chyba nic lepszego, niż bilety lotnicze do miejsca, gdzie spędzą czas tylko we dwoje.

Podróżnik niezależnie od święta ucieszy się z możliwości wyjazdu. Najlepszym pomysłem na walentynkowy prezent będzie wspólna podróż do miejsca, które para chce zobaczyć, lub do którego chce wrócić. Lista miejsc, do których można polecieć na romantyczny weekend, jest długa, ale kilka z nich na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.

1. Paryż

Miasto zakochanych, gdzie atmosfera sprzyja romantycznym spacerom i kolacji przy świecach. Urokliwe uliczki, dobre wino i hotel z widokiem na wieżę Eiffela roztopią serce ukochanej. Do tego bukiet kwiatów i kolacja we dwoje przy muzyce na żywo w jednej z kameralnych restauracji. Lepszego scenariusza nie można wymyślić.

2. Wenecja

Wenecja nawet zimą jest niezwykle piękna, a temperatury nie tak niskie jak u nas. Krótki lot i mamy mnóstwo czasu dla siebie w mieście, które ma romantyczną aurę. Warto rozejrzeć się za gondolą, która przy dźwiękach muzyki zabierze nas przez najbardziej urokliwe zakątki i pozwoli się zrelaksować w towarzystwie ukochanej osoby. W dodatku tegoroczne walentynki wypadają w środku karnawału, który w tym miejscu jest wyjątkowo widowiskowy.Wspólna zabawa w typowych weneckich maskach pozostanie na długo w pamięci zakochanych.

3. Werona

Każdy zna historię wielkiej miłości Romea i Julii. Czy może być lepsze miejsce niż to, w którym rozegrała się romantyczna historia pary zakochanych? Spacer do domu Julii, z charakterystycznym balkonem to nie jedyna atrakcja. W Weronie znajdziemy wiele innych interesujących miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nieopodal domu Julii znajduje się Piazza delle Erbe - najpiękniejszy plac w mieście, dalej amfiteatr, most Scaligero i klub Julii. Werona ma też swoje wina, których koniecznie trzeba spróbować.

4. Wrocław

Jeśli nie macie czasu na dłuższy wyjazd, świetnym pomysłem będzie wizyta we Wrocławiu. Nie wszyscy wiedzą, ale to miasto ma wiele zakątków, gdzie miłość wisi w powietrzu. Pierwszym punktem, do którego udają się zakochani jest zwykle Ostrów Tumski. Na wyspie uliczki oświetlane są przez latarnie gazowe, które codziennie zapala latarnik. Prowadzi na nią Most Tumski, ma którym pary zaczepiają kłódki ze swoimi imionami, a klucz wrzucają do rzeki. Parki miejskie również są piękne i można się do nich wybrać na romantyczny spacer, by na koniec zjeść kolację przy świecach w jednej z wielu klimatycznych restauracji.

Podróżnik - minimalistyczne prezenty

Dodatkowym prezentem na pewno może być mała rzecz, która przypomina o minionych podróżach. Brelok z miasta zakochanych, spersonalizowana koszulka zakupiona na wspólnym wyjeździe, czy kubek termiczny, który przyda się nie tylko na wycieczkach, będą świetnym dodatkiem. A jeśli pozostało nam niewiele czasu i nie uda się już zaplanować wypadu w odległe miejsce, można się rozejrzeć za możliwością odbycia lotu nad miastem, czy przejażdżką zabytkową karetą lub saniami.

Następny artykuł