podróżnik Krzysztof Gonciarz

fot. instagram.com/ kgonciarz

Podróżnik wyjawił, ile najwięcej zarobił w 1 dzień pracy. Potężnie, większość może pomarzyć

3 Września 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podróżnik i youtuber, a także artysta i aktywista - Krzysztof Gonciarz jest jednym z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce. Jego praca przekłada się nie tylko na uznanie wśród miliona widzów, ale również realne zarobki, o których powiedział w programie Kuby Wojewódzkiego.

Krzysztof Gonciarz - podróżnik i youtuber

Krzysztof Gonciarz zaledwie kilka miesięcy temu wrócił z Japonii, gdzie od 2014 pracował, żył i nagrywał. Tam założył również firmę Tofu Media, zajmującą się produkcją materiałów wideo na zlecenie. W 2016 r. otrzymał nagrodę Traveler 2015 w kategorii "Podróżnik Online" przyznawaną przez polski "National Geographic Traveler" . W tym samym roku zdobył także dwie nagrody Grand Video Awards 2016. W programie Kuby Wojewódzkiego opowiedział o swoich odczuciach w stosunku do Kraju Kwitnącej Wiśni.

- Przyjechałem tutaj raz, bodajże... w 2008 r.? (...) To było moje pierwsze zderzenie z Japonią i mega, mega mi się tutaj podobało. Lubiłem film "Między słowami", który lubię zresztą do dziś. I bardzo mi się podobało to, że udało mi się poczuć takie zagubienie, które czują bohaterowie tamtego filmu. I podobało mi się to, że tutaj jestem sobie w takim "limbo", pomiędzy światem japońskim - bo nie jesteś tak naprawdę w Japonii, jak nie jesteś Japończykiem - a światem jakiegoś tam Zachodu, od którego mogę być tutaj odcięty - przyznał Gonciarz.

Twórca wykorzystuje również swoje zasięgi w szczytnym celu. Ostatnio głośno było o nim w kontekście akcji skierowanej przeciw queerfobicznym ciężarówkom fundacji "Prawo do życia", rozpowszechniającej nieprawdziwe informacje na temat społeczności LGBTQ+. Gonciarz stanął w obronie mniejszości seksualnych, wyjeżdżając na ulice Warszawy własną ciężarówką, na której widniało m.in. hasło: "Nie do wiary, że to jest legalne".

- Sytuacja jest okropna i trolling prawny uprawiany przez tamtą ciężarówkę jest upokorzeniem dla Warszawy - mówił twórca internetowy w wywiadzie dla Noizz. - Miasto potrzebowało takiego symbolicznego przebicia balonika. Atmosfera w Warszawie jest napięta, w powietrzu wisi dużo złych emocji. Udało nam się na moment to zawiesić.

"Jeśli robisz coś dostatecznie długo, to stajesz się w tym dobry"

Krzysztof Gonciarz w programie Kuby Wojewódzkiego wyznał, ile najwięcej udało mu się zarobić w ciągu jednego dnia. Twórca kieruje się zasadą, którą wielokrotnie powtarzał w swoich materiałach: "Jeśli robisz coś dostatecznie długo, to stajesz się w tym dobry". Oprócz własnej firmy i popularnego kanału na Youtubie ma na swoim koncie kilka publikacji książkowych, a w 2016 założył konto na portalu Patronite, a także otworzył sklep z akcesoriami. Youtuber zdradził, że jego rekordowy zarobek w ciągu zalewie doby to 100 tys. zł.

Źródło: Onet