Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Podróżniczka zdradza trik na tanie bilety lotnicze. W tym dniu tygodnia są najtańsze
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 04.07.2024 10:15

Podróżniczka zdradza trik na tanie bilety lotnicze. W tym dniu tygodnia są najtańsze

Samolot
Fot. Canva/bullettrain743, Facebook/Wnuczykije

Użytkownicy mediów społecznościowych nieraz dzielili się sprawdzonymi sposobami, by kupić bilet lotniczy za grosze. O tym triku z kolei mało kto słyszał. Okazuje się, że kluczowy jest dzień oraz jego pora. Kiedy najlepiej polować na tanie loty? O tym opowiedziała blogerka i miłośniczka podróży na swoim profilu @Wnuczykije na Facebooku. 

U tych linii lotniczych zapłacisz najmniej

Nie bez powodu Polacy najczęściej podróżują liniami Wizz Air i Ryanair. Od lat uchodzą one za jedne z tańszych i jeśli chodzi o podróże po Europie, są bardzo dobrą opcją, by trochę zaoszczędzić. Oferują też wiele kierunków, coraz to bardziej egzotycznych.

Planując jednak wakacje w sezonie letnim, warto kupować bilety przynajmniej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, wówczas możemy liczyć na niższe ceny. Bez obaw, tym, którzy wolą spontaniczne podróże tanie linie jak Wizz Air czy Ryanair wychodzą naprzeciw i często w gorącym okresie organizują różne promocje. A jeśli myśleliście, że sposobem na tani lot jest wcześniejsza rezerwacja, to nic bardziej mylnego. 

Sprawdzony sposób na tanie loty

Miłośniczka podróży i blogerka, która prowadzi profil na Facebooku o nazwie @Wnuczykuje podzieliła się świetnym trikiem na tanie bilety lotnicze. “Kupujcie bilety we wtorek po południu” - mówi na jednym z filmików.

“Większość linii lotniczych wrzuca swoje promocje w poniedziałek, inne żeby im dorównać i żeby przyciągnąć klientów, wrzucają we wtorek. Kupujcie więc bilety we wtorek po południu, żeby skorzystać z jak największych ilości fajnych promocji” - dodaje. 

Promocja na loty Ryanair

Obecnie na stronie irlandzkich linii lotniczych Ryanair trwa promocja, w której to można kupić bilety już od 130 zł. Warunkiem jest rezerwacji lotu do 14 lipca, z kolei podróże mają odbywać się między 1 lipca a 31 sierpnia. Przykładowo z Lotniska Chopina w Warszawie polecicie za 159 zł na Majorkę, za 150 zł z Gdańska na Kretę, czy za 79 zł z Wrocławia do Zadaru w Chorwacji.