Turysci.pl
podróż luksus

facebook.com/sandor_sayz

Linie lotnicze, którymi podróżują bogacze. Ich wnętrza ociekają luksusem

5 Lutego 2020

Autor tekstu:

Kamil Bloch

Udostępnij:

Podróże na pokładzie tych samolotów to ogromny komfort i prawdziwy luksus. Cena jednak odstrasza większość śmiertelników.

Podróże samolotem to obecnie najszybszy i najbezpieczniejszy sposób na poruszanie się pomiędzy różnymi miejscami. Dzięki temu możemy w bardzo krótkim czasie dostać w niemal każdą część świata. Większość pasażerów do tego celu wybiera przewoźników niskobudżetowych, ponieważ loty takimi liniami zwykle nie nadwyrężają domowego budżetu.

Jeśli jednak nie musimy martwić się o nasz budżet, to warto zainteresować się ofertą linii lotniczych all inclusive. Dla ludzi, którzy chcą czuć się w samolocie jak w prywatnym apartamencie, serwis New World Wealth opublikował ranking, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, które linie wybierają najbogatsi turyści. Raport powstał na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród 800 osób należących do najbardziej zamożnej klasy pasażerów.   

Podróż tymi liniami to czysta przyjemność. Najlepsza piątka zestawienia New World Wealth:

5. Air France  - francuski przewoźnik oferuje klientom premium ekskluzywne, pojedyncze kabiny dostosowane do potrzeb podróżnych. Podczas lotu pasażerowie są obsługiwani przez znakomicie przeszkoloną załogę. Mogą skorzystać z rozbudowanej oferty gastronomicznej godnej najlepszych francuskich restauracji. W ostatnim czasie linia została nagrodzona w trzech kategoriach: dla najlepszego menu oferowanego na pokładzie, najlepszej usługi restauracyjnej w salonach La Première na lotnisku, a także za zestaw udogodnień podczas podróży, wpływających na komfort pasażerów. Loty premium obsługiwane są na wybranych trasach międzynarodowych. Ich cena to około 33 tysiące złotych.

4. Lufthansa - niemiecka narodowa linia lotnicza oferuje klientom premium indywidualne kabiny, w których każdy z nich może w znakomitych warunkach zdrzemnąć się, odpocząć albo popracować. Kabiny te posiadają idealną akustykę, dzięki której każdy klient ma zapewnioną maksymalną prywatność. Pasażerowie mogą liczyć ponad to na indywidualną opiekę personelu pokładowego. Podróżnym zapewnia się najlepsze dania przygotowywane przez najlepszych szefów kuchni. Posiłki dodatkowo uzupełniane są wielokrotnie nagradzanym programem winiarskim, o którego jakość dba mistrz świata, sommelier Marcus Del Monego. Cena takiego lotu to około 40 tysięcy złotych. 

3. Japan Airlines - pierwsza klasa tego japońskiego przewoźnika jest jedną z najczęściej wybieranych przez zamożnych podróżnych. Relaks podczas podróży zapewniają starannie wykonane skórzane fotele. W prywatnych kabinach pasażerowie podczas lotu mogą oddać się oglądaniu ulubionych filmów i seriali. Posiłki pasażerom dostarczane są z kolei przez kucharzy nagrodzonych gwiazdkami Michelin. Taki luksus kosztuje około 80 tysięcy złotych. 

2. Qantas Airways - ten przewoźnik z Australii w swoich kabinach premium oferuje klientom m.in. materace zrobione z owczej wełny, dzięki którym odpoczynek w samolocie porównywany jest do tego w najlepszych apartamentach. Prywatne kabiny są dodatkowo bardzo przestronne, co wyjątkowo cenią sobie zamożni klienci. Linia ta w swoich maszynach oferuje także specjalnie ustawione fotele, które zmieniają swoje położenie w zależności od fazy lotu. Podczas startu i lądowania fotele pozostają w ustawieniu równoległym do linii okien i korytarzy, a w każdej innej przesuwają się na ukos. Co ciekawe, taki luksus wcale nie kosztuje tak wiele. Cena lotu to około 53 tysiące złotych, czyli znacznie mniej niż w przypadku Japan Airlines.

1. Singapore Airlines - zestawienie wygrywają singapurskie narodowe linie lotnicze. Dowodem na komfort podróży tym przewoźnikiem niech będą nagrody dla Najlepszej Linii Lotniczej, Najlepszej Pierwszej Klasy oraz Najlepszego sposobu podróżowania w Pierwszej Klasie na świecie, które zostały przyznane singapurskiej linii. Pierwsza klasa tego przewoźnika zapewnia pasażerom pełen relaks podczas całej podróży. Cena takiego luksusu to około 90 tysięcy złotych. To zdecydowanie coś więcej niż tylko wygodne fotele!

źródło: tanie-loty.com.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >