Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Podejrzane zachowanie turystów w Dźwirzynie. Nie zdołali uciec przed okiem kamery
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 18.09.2023 15:37

Podejrzane zachowanie turystów w Dźwirzynie. Nie zdołali uciec przed okiem kamery

Plaża w Dźwirzynie
fot. Webcamera

W drugiej połowie września nad Morzem Bałtyckim panują idealne warunki pogodowe. W poniedziałek 18 września słupki rtęci pokazały w niektórych miejscowościach nawet 27 stopni w cieniu. Mimo to, nie wszyscy turyści korzystali z pogody.

Znaleźli się i tacy, którzy nie chcieli korzystać ze słońca i plażowania nad Bałtykiem. 

Last minute nad Morzem Bałtyckim

Pogoda nad Bałtykiem nie zawsze jest udana, czasami skutecznie potrafi zepsuć wakacje. Ci, którzy zaplanowali urlop na wrzesień mogą mówić o wielkim szczęściu. Pierwsza połowa miesiąca była bardzo słoneczna i ciepła, a na plażach było pusto. Z tego powodu wiele osób decyduje się na dodatkowy wyjazd. 

– Upalny początek września z jednej strony skłania turystów do decyzji o jeszcze jednym krótkim wyjeździe, z drugiej strony zachęca właścicieli obiektów, by aktywnie powalczyć o gości i odpracować skutki słabszych wakacji - tłumaczył Tomasz Zaniewski, wiceprezes Nocowanie.pl. - Naszą platformę zalewają propozycje w opcji last minute, specjalne oferty dla rodzin z małymi dziećmi czy weekendowych wypadów we dwoje - dodał. 

Plaża w Międzyzdrojach pełna ludzi

W poniedziałek 18 września sprawdziliśmy na kamerach monitoringu, jak wygląda sytuacja nad Bałtykiem. Mimo, że szczyt sezonu już dawno za nami, nadal wielu turystów nie tylko plażuje, ale też kąpią się w morzu. 
Na nagraniu widać zaledwie garstkę ludzi, którzy mają całą plażę dla siebie.

Międzyzdroje, webcamera.jpg

Widok może nieco dziwić, ponieważ na głównej kamerze w Międzyzdrojach uchwycono zaledwie jeden parawan. To zupełnie inna sytuacja niż to, z czym mieliśmy do czynienia w lipcu i sierpniu. Wówczas trudno było o kawałek wolnej plaży. Warto dodać, że tego dnia temperatura wynosiła aż 27 stopni. To idealne warunki nie tylko do łapania ostatnich promieni słońca, ale też kąpieli w rozgrzanym Bałtyku. 

Podejrzane zachowanie turystów w Dźwirzynie

Zaskakujące okazały się nagrania z Dźwirzyna. Tam temperatura wynosiła 26 stopni w cieniu. Można by zakładać, że z tego powodu na plażę zbiegną się tłumy. Nic bardziej mylnego! Plaża była pusta. 

Gołym okiem można było dostrzec zaledwie kilku turystów i to ubranych w codzienne ubrania. Ewidentnie nie planowali tego dnia plażować czy pływać w morzu. Co więcej, na plaży nie tylko nie było parawanów, ale też żadnych innych sprzętów. Brak ręczników, koców, parasoli czy namiotów w Dźwirzynie w taką pogodę był naprawdę podejrzany.