Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Po jednej z ulic "skacze kangur". Nietypowa akcja służb
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 21.03.2024 17:36

Po jednej z ulic "skacze kangur". Nietypowa akcja służb

 kangur w lesie
fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Wybierając się na spacer można spotkać wiele okazów zwierząt. Mieszkańcu Słupna w powiecie płockim nie spodziewali się jednak, że ich oczom ukaże się... kangur. Egzotyczny turysta uciekł z pobliskiego rancza. 

Po Słupnie skakał kangur

O wszystkim poinformowała mazowiecka policja. Sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku przekazała, że w miniony weekend w Słupnie skakał kangur. 

"W trosce o zwierzę, które skocznie podróżowało w rejonie ulicy, oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu, zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili miejscowych funkcjonariuszy" - poinformowała sierż. szt. Monika Jakubowska. 

Służby wkroczyły do akcji

Na reakcję służb nie trzeba było długo czekać. Policjanci z Posterunku Policji w Słupnie tuż po zgłoszeniu natychmiast ruszyli na miejsce. Zaniepokojeni mieszkańcy wskazali funkcjonariuszom, gdzie znajdował się egzotyczny turysta. 

Jak się okazało, kangur uciekł z pobliskiego rancza. Policjanci skontaktowali się z właścicielem. 

Kangur bezpiecznie wrócił do domu

"Na szczęście, zwiedzając okolicę, egzotyczny turysta wskoczył na pobliską posesję, gdzie został zamknięty.  Właściciel zwierzęcia  zadbał o to aby kangur bezpiecznie powrócił do swojego rancza" - dodała policjantka. 

Czytaj więcej:  W "Nasz nowy dom" puścili już napisy i dopiero powiedzieli o najważniejszym