Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Płynął przez Wisłę wpław. Turysta w Warszawie się przeliczył
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 21.03.2024 07:21

Płynął przez Wisłę wpław. Turysta w Warszawie się przeliczył

Wisła Warszawa
fot. Fotokon / Shutterstock

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, do bardzo nietypowej sytuacji doszło w Warszawie. Pewien turysta z Hongkongu postanowił popływać w Wiśle. Służby natychmiast ruszyły na pomoc. 

Płynął przez Wisłę wpław

Jak podaje PAP, strażnicy miejskiego patrolu rzecznego w Warszawie mieli ręce pełne roboty. W okolicach Saskiej Kępy dostrzegli pływającego człowieka. Mężczyzna chciał przepłynąć Wisłę wpław. 

Nie byłoby w tym może nic aż tak alarmującego, gdyby nie pogoda i temperatura wody, która wynosiła wówczas zaledwie 8 st. Celsjusza. 

Pomoc dotarła na czas

Służby podpłynęły do próbującego swoich sił w wodzie pływaka. Okazało się, że jest on turystą z Hongkongu. 

"Wyjaśnił, że jest turystą i chciał po prostu popływać, ale trochę przeliczył się z siłami. Nie wiedział też, że w Wiśle obowiązuje zakaz kąpieli i że wypłynął na szlak żeglowny" - oznajmili strażnicy miejscy cytowani przez PAP.

Przeliczył się z siłami natury

Jak donoszą służby, mieszkaniec Hongkongu jest doskonałym pływakiem, jednak nie wziął pod uwagę nurtu rzeki. Z tego powodu, znalazł się nagle w wodzie daleko od miejsca, w którym pozostawił swoje rzeczy osobiste. 

Czytaj więcej:  Były gangster Masa we freak fightach! Powstaje nowa federacja

Według doniesień służb, nie narzekał na zimno. Turysta otrzymał koc termiczny, a strażnicy przetransportowali go do plaży przy płycie Desantu.