plaże znowu siniceFot. Wikimedia kkic CC BY-SA 3.0

Zamykają kolejne plaże i kąpieliska. Sytuacja jest niepokojąca

Plaże i kolejne kąpieliska są zamykane przez służby. To odpowiedź na niebezpieczeństwo, które pojawiło się nad polskim morzem. Liczba miejsc objętych zakażeń jest coraz większa. Sytuacja staje się niepokojąca. Wiemy, w których miejscach wczasowicze nie będą mogli wypoczywać aż do odwołania decyzji. Wśród nich są najpopularniejsze obiekty.

Plaże są obecnie oblegane przez turystów, którzy tłumnie ruszają nad kąpieliska, aby korzystać ze słońca i wysokich temperatur. Niestety wiele obiektów zostało obecnie wyłączonych z użytkowania po decyzjach podjętych przez służby sanitarne w porozumieniu z ratownikami, którzy pracują przy brzegu. Z uwagi na bezpieczeństwo wczasowiczów postanowiono zamknąć aż 17 plaż. Niestety wśród z nich są najpopularniejsze kąpieliska w Polsce.

Kolejne plaże są zamykane przez służby sanitarne, które utrzymują stały kontakt z miejscowymi ratownikami wodnymi. Już w większości kąpielisk w Zatoce Gdańskiej zobaczymy czerwone flagi wywieszone przy kąpieliskach. Niestety obecnie wyłączone z użytkowania są również najpopularniejsze plaże w Polsce. Powodem są sinice, które znowu zaczęły zakwitać w wodzie. To efekt ostatnich dni związany z warunkami pogodowymi.

Plaże w Zatoce Gdańskiej zostały zamykane przez sanepid

Ostatnio kolejne plaże są zamykane przez sanepid w związku z zakwitaniem sinic. Najtrudniejsza sytuacja jest w Zatoce Gdańskiej, gdzie z użytkowania wyłączono większość kąpielisk. To zjawisko może coraz bardziej niepokoić turystów, którzy wybrali się nad morze, aby podczas ostatnio panujących upałów schłodzić się w Bałtyku. Może okazać się to znacznie utrudnione, ponieważ jak dotąd zdecydowano już o zamknięciu 17 plaż.

Plaże z czerwonymi flagami oznaczają to miejsca, w których pod żadnym pozorem nie możemy wchodzić do wody. Obecnie zakaz kąpieli obowiązuje w Gdyni Śródmieście i Redłowie, na wszystkich plażach w Sopocie oraz w Gdańsku Jelitkowie. To może być bardzo odczuwalne utrudnienie dla turystów, którzy planowali w ciągu najbliższych dni wypoczywać nad polskim morzem. Sinice pojawiły się również w innych kąpieliskach. Z użytkowania wyłączono plaże w Mikoszowie oraz na Mierzei Wiślanej - 3 kąpieliska w Krynicy Morskiej.

Wielu turystów miało nadzieje wybrać się na popularne plaże w związku z wysokimi temperaturami, aby schłodzić się w morzu. Paradoksalnie, to właśnie ostatnie upały mogły się przyczynić do powrotu sinic do polskiego morza i zamknięcia kąpielisk. Przypominamy, że sinice są bardzo toksyczne i pływanie w wodzie, w której są obecne, może skończyć się poważnym zatruciem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ostrzeżeniu pogodowym IMGW.

Źródło: eswinoujscie.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł