Turysci.pl
plaże znowu sinice

Fot. Wikimedia kkic CC BY-SA 3.0

Zamykają kolejne plaże i kąpieliska. Sytuacja jest niepokojąca

10 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Plaże i kolejne kąpieliska są zamykane przez służby. To odpowiedź na niebezpieczeństwo, które pojawiło się nad polskim morzem. Liczba miejsc objętych zakażeń jest coraz większa. Sytuacja staje się niepokojąca. Wiemy, w których miejscach wcza

Plaże są obecnie oblegane przez turystów, którzy tłumnie ruszają nad kąpieliska, aby korzystać ze słońca i wysokich temperatur. Niestety wiele obiektów zostało obecnie wyłączonych z użytkowania po decyzjach podjętych przez służby sanitarne w porozumieniu z ratownikami, którzy pracują przy brzegu. Z uwagi na bezpieczeństwo wczasowiczów postanowiono zamknąć aż 17 plaż. Niestety wśród z nich są najpopularniejsze kąpieliska w Polsce.

Kolejne plaże są zamykane przez służby sanitarne, które utrzymują stały kontakt z miejscowymi ratownikami wodnymi. Już w większości kąpielisk w Zatoce Gdańskiej zobaczymy czerwone flagi wywieszone przy kąpieliskach. Niestety obecnie wyłączone z użytkowania są również najpopularniejsze plaże w Polsce. Powodem są sinice, które znowu zaczęły zakwitać w wodzie. To efekt ostatnich dni związany z warunkami pogodowymi.

Plaże w Zatoce Gdańskiej zostały zamykane przez sanepid

Ostatnio kolejne plaże są zamykane przez sanepid w związku z zakwitaniem sinic. Najtrudniejsza sytuacja jest w Zatoce Gdańskiej, gdzie z użytkowania wyłączono większość kąpielisk. To zjawisko może coraz bardziej niepokoić turystów, którzy wybrali się nad morze, aby podczas ostatnio panujących upałów schłodzić się w Bałtyku. Może okazać się to znacznie utrudnione, ponieważ jak dotąd zdecydowano już o zamknięciu 17 plaż.

Plaże z czerwonymi flagami oznaczają to miejsca, w których pod żadnym pozorem nie możemy wchodzić do wody. Obecnie zakaz kąpieli obowiązuje w Gdyni Śródmieście i Redłowie, na wszystkich plażach w Sopocie oraz w Gdańsku Jelitkowie. To może być bardzo odczuwalne utrudnienie dla turystów, którzy planowali w ciągu najbliższych dni wypoczywać nad polskim morzem. Sinice pojawiły się również w innych kąpieliskach. Z użytkowania wyłączono plaże w Mikoszowie oraz na Mierzei Wiślanej - 3 kąpieliska w Krynicy Morskiej.

Wielu turystów miało nadzieje wybrać się na popularne plaże w związku z wysokimi temperaturami, aby schłodzić się w morzu. Paradoksalnie, to właśnie ostatnie upały mogły się przyczynić do powrotu sinic do polskiego morza i zamknięcia kąpielisk. Przypominamy, że sinice są bardzo toksyczne i pływanie w wodzie, w której są obecne, może skończyć się poważnym zatruciem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ostrzeżeniu pogodowym IMGW.

Źródło: eswinoujscie.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >