Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Planujesz wakacje we Włoszech? Podróżnik pokazał, jak wyglądają ceny w tamtejszych sklepach
Magda Antoł
Magda Antoł 10.05.2023 11:11

Planujesz wakacje we Włoszech? Podróżnik pokazał, jak wyglądają ceny w tamtejszych sklepach

Bazar we Włoszech
Fot. Pixabay

Planujecie wyprawę do Włoch? To przygotujcie się na większe wydatki. Podróżnik pokazał, z jakimi cenami trzeba się liczyć w lokalnych sklepach. Tanio niestety już było.

Podwyżka cen nie ominęła Włoch. Za podstawowe produkty, tj.: chleb czy mleko zapłacimy więcej niż w poprzednim roku. O ile wzrosły ceny?

Ile zapłacimy za produkty spożywcze?

Adnerg to tiktoker dzielący się z obserwującymi wskazówkami odnośnie podróżowania. W szczególności radzi jak tanio kupować bilety i zwiedzać ciekawe miejsca. Ostatnio opublikował materiał, w którym porównał zeszłoroczne ceny produktów spożywczych z tegorocznymi we Włoszech. 

Poniżej możecie znaleźć przykładową listę produktów wraz z aktualnymi i zeszłorocznymi cenami:

  • Chleb tostowy - 1,25 euro (0,85 euro w lipcu 2022)
  • Mleko - 1,43 euro (1,12 euro w lipcu 2022)
  • Jogurt - 1,14 euro (0,97 euro w lipcu 2022)
  • Kilogram kawy - 12,44 euro (10,90 euro w lipcu 2022)
  • Sok - 1,37 euro (1,09 euro w lipcu 2022)
  • 1,5 l Coca coli - 1,89 euro (1,39 euro w lipcu 2022)

Gdzie kupić najtaniej?

Wszystko zależy od tego, gdzie pójdziemy robić zakupy i na jakie oferty aktualnie trafimy. Jeśli zależy nam na kupowaniu produktów w korzystnych cenach, to polecam zapoznawać się z ulotkami promocyjnymi. Dostępne są na miejscu lub na stronie internetowej sklepu. 

Jeśli nie znacie dobrze włoskiego, skorzystajcie z Google Translate w przeglądarce. Dzięki temu będziecie mogli przetłumaczyć nazwy produktów. Dodatkowo nie musicie szukać tylko i wyłącznie w popularnych sieciówkach typu Lidl czy Carrefour. Przykładowo w sklepie Eurospin litr mleka możecie kupić za niecałe 1 euro.

Jakie sklepy znajdziemy we Włoszech?

We Włoszech możemy trafić na przeróżne sklepy spożywcze. Najpopularniejsze są jednak sieciówki, które dobrze znamy z własnego podwórka. Zakupy można zrobić m.in. w: Aldi, Carrefourze czy Lidlu. Oprócz nich znajdziemy sklepy również markety charakterystyczne dla włoskiego rynku: Conad, Coop, Sigma, Simply Market czy Eurospin.