Turysci.pl
PKP

fot. Pixabay/ salimaner

PKP Intercity ponownie startuje z akcją na Dzień Dziecka. Najmłodsi pojadą za darmo

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Dzień Dziecka najmłodsi będą mogli podróżować za darmo - poinformowało we wtorkowym komunikacie PKP Intercity. Jest to kolejna edycja akcji kolejowego przewoźnika.

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim liczne promocje. W związku z tym PKP Intercity startuje ze swoją akcją z myślą o najmłodszych.

Dzień Dziecka w PKP Intercity

Jak można przeczytać w szczegółach akcji, dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity. Dotyczy to więc pociągów: Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Według informacji przewoźnika, dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować za darmo pociągami PKP Intercity na podstawie biletu jednorazowego.

Z kolei dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat można pobrać w kasie bilet ze zniżką 100 proc. Trzeba pamiętać jednak, żeby zabrać ze sobą do pociągu dokument potwierdzający wiek dziecka.

Pogoda Polska

Podtopienia na Podhalu. Ulewy prognozowane również na środę, turyści muszą bardzo uważać

CZYTAJ DALEJ


Obecnie na pokładach pociągów PKP Intercity ze względów sanitarnych konieczna jest rezerwacja miejsc. Z tego powodu bilety promocyjne wydawane są jedynie ze wskazaniem miejsca do siedzenia. Będą one również ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione.

Bilety na przejazd pociągami EIC, IC oraz TLK będzie można pobrać u konduktora jedynie w przypadku wsiadania na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna.

Aktualne restrykcje sanitarne

Przypomnijmy, że od 15 maja w pociągach PKP Intercity nie obowiązuje już limit pasażerów. Wciąż jednak obowiązuje rezerwacja miejsc, a na pokładach pociągów konieczne jest zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.

PKP Intercity zapewnia, że wszystkie składy są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. Przewoźnik wykonał już ponad 435 tysięcy dezynfekcji i ponad 16 tysięcy dezynfekcji od marca 2020 roku do końca kwietnia br.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >