Turysci.pl
PKP cała prawda

Fot. Pxhere.com/ CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)a

Ma już dość. Pasażer uderza w PKP. Cała prawda wyszła na jaw

9 Października 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

PKP rozczarowuje niektórych pasażerów. W mediach pojawiła się relacja, która obnaża słabe punkty polskiego przewoźnika. W obliczu wielkiego skoku zarażeń, podróżny nie mógł powstrzymać się przed ukazaniem jednego z

PKP znalazło się w ogniu krytyki pasażera, który postanowił zdać relację ze swojej podróży. Podróżny nie pozostawił na polskim przewoźniku suchej nitki, pokazując słabe punkty komunikacji. Polak, który przebywał w trasie, zwrócił uwagę na rażący problem, który w obliczu dużego skoku zarażeń w naszym kraju, może bulwersować. O szczegółach poinformował portal Wirtualna Polska. 

Jeszcze niedawno PKP zapowiadało wielkie zmiany, które przede wszystkim miały dotyczyć nowego system rozmieszczania pasażerów. Z relacji Sebastiana Ogórka, redaktora naczelnego money.pl oraz WP finanse, który odbył niedawno podróż pociągiem polskiego przewoźnika, wynika jednak, że o standardach można jednak rzekomo tylko pomarzyć. Ten stan może niepokoić w związku z coraz większą liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa.

PKP wciąż ma problem z rozmieszczaniem pasażerów

PKP utrzymuje, że problem z nierównomiernym rozmieszczeniem pasażerów w wagonach zostanie rozwiązany 18 października. Niestety koronawirus nie czeka, co widać po ostatnim skoku zarażeń. Mimo zagrożenia wiele wskazuje na to, że podczas podróży wciąż może nas spotkać sytuacja, którą doświadczył podczas trasy redaktor naczelny money.pl i WP Finanse Sebastian Ogórek.

– Pół roku nie wystarczyło PKP Intercity, aby zrobić system do rozsądzania dalej od siebie pasażerów. Mój wagon praktycznie z każdym rządkiem zajętym. A dalej pustka… – czytam na Twitterze Sebastiana Ogórka.

Redaktor opublikował też zdjęcia, które mają potwierdzić, że PKP nadal nie stosuje odpowiedniego systemu rozmieszczenia pasażerów. Przewoźnik zdążył już odpowiedzieć na zarzuty dziennikarza, informując za pośrednictwem mediów społecznościowych o możliwy opcjach wyboru, w trakcie dokonywania rezerwacji.

– W przypadku połączeń realizowanych składami zespolonymi w tym m.in. pojazdami Pendolino istnieje możliwość skorzystania z graficznego schematu wyboru miejsca, zawierającego podgląd aktualnie zajętych miejsc w pociągu - komunikat PKP cytuje Wirtualna Polska.

Wiele wskazuje na to, że zanim PKP wprowadzi nowy system rozmieszczania, trzeba będzie jeszcze poczekać kilka dni. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dramatycznym komentarzu WHO dotyczącym Polski.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >