Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Pilot z hukiem wyleciał z pracy. Przed lotem pochwalił się stewardessie, co zrobił
Natalia Księżak
Natalia Księżak 14.11.2023 17:13

Pilot z hukiem wyleciał z pracy. Przed lotem pochwalił się stewardessie, co zrobił

pilot samolotu
shutterstock/Skycolors

Mike Beaton od lat latał dla jednej z największych europejskich linii lotniczych. To co zrobił było jednak niewybaczalne. Doświadczony pilot samolotu powiedział o kilka słów za dużo - pochwalił się przed lotem swoimi wybrykami jednej ze stewardess. Kobieta natychmiast podniosła alarm. Nie spodobało się to przełożonym.

Beton natychmiast “wyleciał z pracy” i otrzymał całkowity zakaz lotów.

Pilot pochwalił się stewardessie, co zrobił przed lotem

Wszystko zaczęło się od z pozoru niewinnej przygody. Beaton miał lecieć z Johannesburga w Republice Południowej Afryki do Londynu. Po krótkiej rozmowie ze stewardessą plany mocno się zmieniły.

Zamiast tego, Mike następnego dnia został przewieziony samolotem na lotnisko Heathrow jako pasażer. Tam został poddany testom, które przesądziły o jego dalszej karierze…

Pilot samolotu British Airways "z hukiem wyleciał z pracy"

British Airways podała, że ​​samolot z Johannesburga był opóźniony i wystartował dopiero o poranku ze względu na konieczność znalezienia zastępczego pierwszego oficera. Linia lotnicza wzięła doniesienia stewardessy na poważnie i nie myliła się.

Na lotnisku Heathrow okazało się bowiem, że Beaton uzyskał pozytywny wynik testu na obecność narkotyków. Według gazety The Sun żonaty pilot Mike Beaton przechwalał się tuż przed lotem swoimi wybrykami stewardesie. Jak opowiadał swojej koleżance z pracy, wcześniej podczas imprezy “wciągał kokainę z ciała nagiej kobiety”…

Przed startem samolotu zażywał niedozwolone substancje

W SMS-ach do swojej koleżanki, okryty hańbą pilot również opisał imprezę z dwoma miejscowymi mężczyznami, wczasowiczką z Wielkiej Brytanii  i młodą Hiszpanką. Powiedział, że grupa spotkała się w nocnym klubie, po czym wróciła do mieszkania jednego z mężczyzn, gdzie produkowano narkotyki. „Zgubiłem gdzieś koszulę i jeden z miejscowych chłopaków wyciąga tacę z kilkoma linijkami koki” – głosi jeden z SMS-ów, według „The Sun”. „Toczy się debata - na temat z czyjej klatki piersiowej najlepiej wciągnąć”-  pisał w innej wiadomości. 

"Sprawa została przekazana natychmiast  do CAA [Urzędu Lotnictwa Cywilnego] i ta osoba już dla nas nie pracuje” – powiedział rzecznik BA. „Linie lotnicze muszą nas natychmiast poinformować, jeśli brytyjski pilot nadużywał alkoholu lub narkotyków wchodząc na pokład samolotu lub będąc na jego pokładzie” – powiedział Sky News rzecznik CAA.

Okazuje się, że pilot będzie mógł wrócić do pracy, jeśli przejdzie “kompleksowy program odwykowy”.

Tagi: Samolot pilot