pilot samolot zniknął nad PolskąFot. Pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

Samolot widmo zaginął w Polsce. Nadał "mayday", do tej pory go nie znaleźli

Pilot samolotu lecącego nad Polską nadał sygnał "mayday", po czym dosłownie zniknął. Rozpoczęto poszukiwania, ale od soboty nadal nic nie znaleziono. Nie wiadomo, co stało się z samolotem.

Pilot lecący nad Polską niespodziewanie nadał sygnał "mayday", które odebrała wieża kontroli lotów. Chwilę później samolot zniknął z radarów, wszczęto więc poszukiwania wokół jednej miejscowości w województwie wielopolskim. Niestety, mimo że sytuacja miała miejsce w sobotę, do tej pory nie wiadomo, co stało się z maszyną.

Limity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniemLimity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniemCzytaj dalej

Pilot nadał "mayday" i zniknął

16 maja w godzinach wieczornych wieża kontroli lotów w poznańskiej Ławicy otrzymała wiadomość, że pilot samolotu nadał sygnał "mayday". Radio Szczecin przekazało, że maszyna miała obniżyć swój lot, po czym niespodziewanie zniknęła z radaru. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania w okolicach Kiszewa, choć dokładna pozycja samolotu nie była znana.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach kontaktował się z Dyżurnym z Ośrodka Ruchu Lotniczego w Warszawie i ustalił, że nie było możliwości namierzenia, z jakiej miejscowości sygnał został nadany oraz jaki statek powietrzny go nadał. Poszukiwania zostały wszczęte z uwagi na podejrzenie, że mógł go wysłać pilot z samolotu lecącego nad Kiszewem w stronę Jaryszewa. Ze zgłoszenia mieszkańca Kiszewa wynikało bowiem, że samolot leciał nisko i mógł mieć jakieś problemy. Taka informacja, w połączeniu z nadaniem sygnału o pomoc musiała więc zostać sprawdzona - mówiła mł.asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, rozmawiając z portalem Moje Wronki.

Poszukiwania trwały do zmroku w sobotę, a w niedzielę w akcję zaangażowało się 100 osób. Teren był sprawdzany również za pomocą śmigłowca, który posiadał kamerę termowizyjną. Niestety wszystkie starania nie przyniosły rezultatu i nie wiadomo do tej pory, co stało się z samolotem.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Polaków za granicą. Wybuchł ogromny pożar, są ranni
2. Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?

- Na ten moment zakończyliśmy działania. Jednostki wracają do bazy. Nie znalazł się żaden samolot. Nie mamy potwierdzenia, że w ogóle jakaś maszyna spadła. Akcja poszukiwawcza jest zakończona - ogłosił oficer dyżurny z Poznania, rozmawiający z Głosem Wielopolski.

pilot zaginiony samolot

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż przypadkiem znalazł zdjęcie żony sprzed 18 lat. Zobaczył jeden szczegół, który totalnie go zmroził
  2. Był wychłodzony, głodny i zagubiony. Budowlańcy znaleźli małe, rude zwierzątko
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Dawid Kubacki ujawnił swoją nową pasję. Kibice o niej nie wiedzieli, nigdy wcześniej nic nie wspominał

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł