Turysci.pl
pilot samolot zniknął nad Polską

Fot. Pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

Samolot widmo zaginął w Polsce. Nadał "mayday", do tej pory go nie znaleźli

18 Maja 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pilot samolotu lecącego nad Polską nadał sygnał "mayday", po czym dosłownie zniknął. Rozpoczęto poszukiwania, ale od soboty nadal nic nie znaleziono. Nie wiadomo, co stało się z samolotem.

Pilot lecący nad Polską niespodziewanie nadał sygnał "mayday", które odebrała wieża kontroli lotów. Chwilę później samolot zniknął z radarów, wszczęto więc poszukiwania wokół jednej miejscowości w województwie wielopolskim. Niestety, mimo że sytuacja miała miejsce w sobotę, do tej pory nie wiadomo, co stało się z maszyną.

Pilot nadał "mayday" i zniknął

16 maja w godzinach wieczornych wieża kontroli lotów w poznańskiej Ławicy otrzymała wiadomość, że pilot samolotu nadał sygnał "mayday". Radio Szczecin przekazało, że maszyna miała obniżyć swój lot, po czym niespodziewanie zniknęła z radaru. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania w okolicach Kiszewa, choć dokładna pozycja samolotu nie była znana. 

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach kontaktował się z Dyżurnym z Ośrodka Ruchu Lotniczego w Warszawie i ustalił, że nie było możliwości namierzenia, z jakiej miejscowości sygnał został nadany oraz jaki statek powietrzny go nadał. Poszukiwania zostały wszczęte z uwagi na podejrzenie, że mógł go wysłać pilot z samolotu lecącego nad Kiszewem w stronę Jaryszewa. Ze zgłoszenia mieszkańca Kiszewa wynikało bowiem, że samolot leciał nisko i mógł mieć jakieś problemy. Taka informacja, w połączeniu z nadaniem sygnału o pomoc musiała więc zostać sprawdzona - mówiła mł.asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, rozmawiając z portalem Moje Wronki. 

Poszukiwania trwały do zmroku w sobotę, a w niedzielę w akcję zaangażowało się 100 osób. Teren był sprawdzany również za pomocą śmigłowca, który posiadał kamerę termowizyjną. Niestety wszystkie starania nie przyniosły rezultatu i nie wiadomo do tej pory, co stało się z samolotem. 

- Na ten moment zakończyliśmy działania. Jednostki wracają do bazy. Nie znalazł się żaden samolot. Nie mamy potwierdzenia, że w ogóle jakaś maszyna spadła. Akcja poszukiwawcza jest zakończona - ogłosił oficer dyżurny z Poznania, rozmawiający z Głosem Wielopolski. 

Źródło: Gazeta.pl

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >