Turysci.pl
Paszport zdrowotny w Emirates

Pixabay.com/ nextvoyage

Paszporty zdrowotne już od kwietnia. W Emirates podjęto decyzję

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Paszport zdrowotny zostanie wprowadzony w popularnej linii lotniczej. Pojawi się w nim między innymi informacja o szczepieniu przeciwko COVID-19. Wcześniej już inni przewoźnicy wyrażali zainteresowanie wprowadzeniem takiego rozwiązania.

Paszport zdrowotny wejdzie w życie już za niecałe trzy miesiące. Jako pierwsze wprowadzą go linie lotnicze Emirates. Oprócz informacji o szczepieniach pojawią się w nim wyniki testów na obecność koronawirusa. To znacznie usprawni podróżowanie.

Emirates inicjuje paszport zdrowotny

Od kwietnia klienci linii lotniczych Emirates będą korzystali z paszportów zdrowotnych. To nowość, o której mówiło się od dawna. Nikt jednak do tej pory jej nie wprowadził. Emirates to pierwsza firma, która zdecydowała się na ten krok. Na czym polega działanie systemu?

Paszport zdrowotny to nic innego, jak potwierdzenie stanu zdrowia pasażerów. Pojawią się w nim takie informacje, jak wynik ostatnio wykonanego testu na COVID-19 czy potwierdzenie zaszczepienia się przeciwko wcześniej wspomnianej chorobie.

To zdecydowanie ułatwi życie turystów, ponieważ nie będą oni musieli przygotowywać specjalnych dokumentów. Po wykonaniu testów laboratoria automatycznie będą zamieszczały informacje w cyfrowym systemie IATA Travel Pass.

Pasażerowie będą mieli dostęp do paszportów zdrowotnych dzięki kodowi QR. Po jego wprowadzeniu do systemu będą mieli wszystkie potrzebne pliki. Od kwietnia klienci Emirates nie będą musieli gromadzić dokumentów, aby przejść odprawę. 

- Pracowaliśmy z IATA nad innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi podróżowanie w taki sposób, że informacje wymagane przez kraje i ich rządy będą bezpiecznie przesyłane cyfrowo do systemów lotniczych - powiedział dyrektor operacyjny Emirates, Adel Ad Redha.

Samolot Emirates, fot. wikimedia.commons/Aeroprints.com/CC BY-SA 3.0/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która pilotuje tę inicjatywę. Zapewni ona lepszą obsługę klienta i wygodę naszych podróżnych - dodał mężczyzna.

Oprócz informacji o badaniach i szczepieniach system wskaże informacje na temat wszelkich obostrzeń w danym państwie. Więcej o restrykcjach w popularnych kierunkach turystycznych można znaleźć tutaj.

To niejedyna nowość w liniach lotniczych Emirates w ostatnim czasie. Jakiś czas temu poinformowano o klasie ekonomicznej premium, która ma oznaczać nową jakość w kabinach. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Emirates to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych na świecie. Istnieje od 1985 roku. Jej siedziba znajduje się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej głównym węzłem komunikacyjnym jest port lotniczy Dubai International Airport.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Dubaj, fot. wikimedia.commons/ Keith Dixon/ CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.pl

Źródło: Radio Zet, Wikipedia

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >