Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > "Pasażerowie uważają, że ujdzie im to na sucho. To obrzydliwe!" Stewardessa ostro o najgorszych wpadkach w samolocie
Natalia Księżak
Natalia Księżak 04.10.2023 11:29

"Pasażerowie uważają, że ujdzie im to na sucho. To obrzydliwe!" Stewardessa ostro o najgorszych wpadkach w samolocie

stewardessa samolot
Fot.Canva/Tiktok

Natalie Magee to stewardesa z wieloletnim doświadczeniem. Kobieta na TikToku dzieli się ze swoimi obserwatorami spostrzeżeniami na temat swojego życia na pokładach samolotów. Często mówi, o drobnych rzeczach które ją wzruszają. Tym razem jednak ostro skomentowała i wypunktowała najgorsze zachowania pasażerów, które powtarzają się niemal podczas każdego lotu.

"Pasażerowie uważają, że ujdzie im to na sucho. To obrzydliwe!" - komentuje Natalie. Jakie były najgorsze wpadki w jej karierze?

Stewardessa pokazuje, jak wygląda jej życie na pokładzie samolotu

Dzieląc się swoimi doświadczeniami na TikToku , 42-latka opowiedziała o najbardziej irytujących rzeczach, które ludzie robią w samolotach. Według niej takie zachowania przeszkadzają każdej stewardessie. „Jest ich tak wiele, to irytujące!”- tłumaczy Natalie. 

Natalie w filmie podkreśla, że personel traktuje samolot jak swój dom- dlatego obsługa docenia, gdy pasażerowie okazują mu odpowiedni szacunek. „Bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby ludzie traktowali tę przestrzeń jak swój dom, zachowywali porządek i szacunek" - mówi stewardessa i dodaje - "wiemy też, że nie wszyscy podróżują dla przyjemności. Niektórzy ludzie mają pogrzeby lub wracają do domu, aby zaopiekować się ukochaną osobą i są zestresowani. Trochę życzliwości bardzo się przyda.”

Obcinanie paznokci, przewijanie na stoliku, pieluchy na siedzeniu - stewardessa wylicza wpadki

Stewardessa opowiedziała o swoich doświadczeniach – od rodziców przewijających dzieci na stolikach, po osoby chodzące do toalety boso i obcinające paznokcie u nóg. Kobieta wspomina też o zdecydowanie zbyt częstych próbach palenia na pokładzie lub przemycania własnego alkoholu.  „Kolejną irytującą sprawą, są udzie, którzy zaraz po starcie naciskają przyciski wywołania, prosząc o napój alkoholowy”.

Frustrujący są nie tylko pijani urlopowicze, ale także rodzice, którzy pozwalają swoim dzieciom na zbyt wiele. Stewardesa dodała: „Sam też jestem rodzicem, ale kiedy ludzie pozwalają swoim dzieciom przyklejać naklejki w samolocie, rysować lub zostawiają brudną pieluchę w kieszeni siedzenia, jestem przerażona”. Według kobiety, nie to jest jednak najgorszą rzeczą, która powtarza się na pokładzie.

 

"Pasażerowie uważają, że ujdzie im to na sucho. To obrzydliwe!"

Zdaniem Natalie szczególnie nieprzyjemny jest problem związany z higieną, który według pasażerów może ujść im na sucho.

„Nienawidzę, gdy ludzie nie zamykają drzwi do łazienki lub zostawiają w łazience bałagan. Również wtedy, gdy słychać spłuczkę, ale nie słychać wodny w zlewie. Wtedy wiesz, że nie umyli rąk. Okropni są też ludzie, którzy zajmują zbyt dużo miejsca na półce nad głową i chcą tam zmieścić każdą kurtkę i drobne przedmioty” – dodała. 

“Denerwujące jest także to, że ludzie nie noszą słuchawek podczas oglądania lub słuchania czegoś na telefonie lub iPadzie – jest to nawyk, który nęka nie tylko stewardów, ale każdego, kto korzystał z transportu publicznego w ostatnie dwa lata”.