pasażer może otrzymać więcejFot. wikimedia.commons/Austrian Airlines/cc-by-sa-2.0

Są rzeczy, które w samolocie należą Ci się za darmo. Większość pasażerów nie wie i nie korzysta

Pasażer samolotu może otrzymać kilka rzeczy za darmo. Wystarczy zapytać o nie stewardessę, a na pewno spełni naszą prośbę. Linie lotnicze nie mówią otwarcie o tym, co możemy dostać, dlatego trzeba pytać.

Pasażer może skorzystać z różnych rzeczy na pokładzie samolotu zupełnie za darmo. Produkty nie są dostępne na wyciągnięcie ręki, ale gdy o nie poprosimy, z pewnością je dostaniemy. Lista rzeczy dostępnych nieodpłatnie zależy od przewoźnika i długości trasy. Załogę można również zapytać o ich pracę, jeśli interesuje nas coś więcej, niż można zobaczyć czy przeczytać. To z pewnością umili nam podróż.

Linie lotnicze robią wszystko, żeby na nas zarobić. Uważaj na 4 triki, na które wielu daje się nabraćLinie lotnicze robią wszystko, żeby na nas zarobić. Uważaj na 4 triki, na które wielu daje się nabraćCzytaj dalej

Pasażer w potrzebie

W samolocie, którym podróżuje wiele osób, pełno jest zarazków. Jeśli chcemy przetrzeć stolik do czysta lub po prostu odświeżyć ręce przed posiłkiem, możemy poprosić o nawilżane chusteczki. Na pokładzie zawsze znajdą tego typu produkty, bo są potrzebne częściej, niż mogłoby się wydawać. Kiedy umyjemy ręce, można zabrać się za posiłek. Darmowe przekąski są zwykle nieduże, ale wystarczy poczekać chwilę, by dostać następną. Nie wszyscy pasażerowie skorzystają z tej usługi, dletego gdy stewardessy skończą je rozdawać, możemy zapytać, czy otrzymamy kolejną. Jesli coś zostało, z pewnością nam nie odmówią.

Po posiłku sięgamy po wodę i okazuje się, że połowę kubeczka wypełnia lód. Jeśli to dla nas za mało, możemy poprosić o pełną puszkę wody. Obsługa przyniesie nam produkt lub zaproponuje uzupełnienie kubeczka, co pozwoli zaspokoić pragnienie. Gorące napoje to nie tylko kawa i herbata. Taką propozycję usłyszymy, siedząc w fotelu, jednak w niektórych liniach lotniczych dostępna jest również gorąca czekolada. Warto o nią zapytać.

Wygoda przede wszystkim

Długa podróż w wypełnionym po brzegi samolocie może być uciążliwa. Jeśli potrzebujemy chwili spokoju, możemy poprosić o zatyczki do uszu, poduszkę i koc. Po odcięciu się od hałasu łatwiej będzie zasnąć. W niektórych liniach lotniczych otrzymamy również różne akcesoria higieniczne, takie jak szczoteczka do zębów, zestaw do golenia, czy grzebień.

Dla osób, które chcą się rozluźnić przygotowane są darmowe napoje alkoholowe. Najczęściej jest to wino, ale zdarzają się tez piwa, wódki i kolorowe drinki. Lufthansa posiada osobne menu, w którym znajdują się bezpłatne alkohole.

W razie nagłych problemów zdrowotnych, na pokładzie zawsze znajduje się apteczka, jednak oprócz standardowego wyposażenia zawiera dodatkowe elementy. Środki przeciwbólowe czy krople żołądkowe mogą uratować wiele sytuacji. Gdy poczujemy, że coś się dzieje, dobrze jest od razu powiadomić obsługę, która z pewnością pomoże, zapewniając odpowiednie środki.

Dzisiaj grzeje: 1.Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Ruszają kontrole w całym kraju. Wystawią ci karę na 681 zł za brak wpisu w rejestrze

Na koniec lotu nadarza się okazja, by spełnić marzenie z dzieciństwa. Wielu pilotów pozwala zajrzeć do kokpitu samolotu, jeśli grzecznie o to poprosimy. To czas na zadanie kilku pytań i poznanie ciekawych historii, jakie przydarzyły się załodze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co najmniej 15 osób rannych, w tym dzieci. Tragiczne wydarzenia podczas imprezy karnawałowej
  2. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie
  3. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  4. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
  5. Niewiarygodne odkrycie Kanadyjczyków w Polsce. Jest warte fortunę, prawdziwy skarb
  6. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw

Źródło: National Geographic

Następny artykuł