Turysci.pl
pasażer może otrzymać więcej

Fot. wikimedia.commons/Austrian Airlines/cc-by-sa-2.0

Są rzeczy, które w samolocie należą Ci się za darmo. Większość pasażerów nie wie i nie korzysta

23 Lutego 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Pasażer samolotu może otrzymać kilka rzeczy za darmo. Wystarczy zapytać o nie stewardessę, a na pewno spełni naszą prośbę. Linie lotnicze nie mówią otwarcie o tym, co możemy dostać, dlatego trzeba pytać.

Pasażer może skorzystać z różnych rzeczy na pokładzie samolotu zupełnie za darmo. Produkty nie są dostępne na wyciągnięcie ręki, ale gdy o nie poprosimy, z pewnością je dostaniemy. Lista rzeczy dostępnych nieodpłatnie zależy od przewoźnika i długości trasy. Załogę można również zapytać o ich pracę, jeśli interesuje nas coś więcej, niż można zobaczyć czy przeczytać. To z pewnością umili nam podróż.

Pasażer w potrzebie

W samolocie, którym podróżuje wiele osób, pełno jest zarazków. Jeśli chcemy przetrzeć stolik do czysta lub po prostu odświeżyć ręce przed posiłkiem, możemy poprosić o nawilżane chusteczki. Na pokładzie zawsze znajdą tego typu produkty, bo są potrzebne częściej, niż mogłoby się wydawać. Kiedy umyjemy ręce, można zabrać się za posiłek. Darmowe przekąski są zwykle nieduże, ale wystarczy poczekać chwilę, by dostać następną. Nie wszyscy pasażerowie skorzystają z tej usługi, dletego gdy stewardessy skończą je rozdawać, możemy zapytać, czy otrzymamy kolejną. Jesli coś zostało, z pewnością nam nie odmówią.

Po posiłku sięgamy po wodę i okazuje się, że połowę kubeczka wypełnia lód. Jeśli to dla nas za mało, możemy poprosić o pełną puszkę wody. Obsługa przyniesie nam produkt lub zaproponuje uzupełnienie kubeczka, co pozwoli zaspokoić pragnienie. Gorące napoje to nie tylko kawa i herbata. Taką propozycję usłyszymy, siedząc w fotelu, jednak w niektórych liniach lotniczych dostępna jest również gorąca czekolada. Warto o nią zapytać.

Wygoda przede wszystkim

Długa podróż w wypełnionym po brzegi samolocie może być uciążliwa. Jeśli potrzebujemy chwili spokoju, możemy poprosić o zatyczki do uszu, poduszkę i koc. Po odcięciu się od hałasu łatwiej będzie zasnąć. W niektórych liniach lotniczych otrzymamy również różne akcesoria higieniczne, takie jak szczoteczka do zębów, zestaw do golenia, czy grzebień.

 Dla osób, które chcą się rozluźnić przygotowane są darmowe napoje alkoholowe. Najczęściej jest to wino, ale zdarzają się tez piwa, wódki i kolorowe drinki. Lufthansa posiada osobne menu, w którym znajdują się bezpłatne alkohole.

W razie nagłych problemów zdrowotnych, na pokładzie zawsze znajduje się apteczka, jednak oprócz standardowego wyposażenia zawiera dodatkowe elementy. Środki przeciwbólowe czy krople żołądkowe mogą uratować wiele sytuacji. Gdy poczujemy, że coś się dzieje, dobrze jest od razu powiadomić obsługę, która z pewnością pomoże, zapewniając odpowiednie środki.

Na koniec lotu nadarza się okazja, by spełnić marzenie z dzieciństwa. Wielu pilotów pozwala zajrzeć do kokpitu samolotu, jeśli grzecznie o to poprosimy. To czas na zadanie kilku pytań i poznanie ciekawych historii, jakie przydarzyły się załodze.

Źródło: National Geographic

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >