Turysci.pl
pandemia zakażona blogerka

Fot. Instagram/trustedtravelgirl

Tłumaczyła, jak podróżować w czasach pandemii. Teraz wyznała, że jest zakażona

10 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pandemia owładnęła niemalże cały świat. Sytuacja jest wyjątkowo trudna, a zwiedzanie świata niemalże niemożliwe. Jedna z podróżniczek radziła fanom, w jaki sposób mają przemieszczać się po świecie. Teraz okazuje się, że sama jest zakażona.

Pandemia z ogromną siłą uderzyła w cały świat. Szczególnie poszkodowana jest teraz branża turystyczna, ludzie z całego świata mają bowiem ogromne problemy z przemieszczaniem się. Wielu podróżników działających w internecie nagrywa porady dla swoich fanów, doradzając, w jaki sposób mogą podróżować. Tak robiła również popularna, amerykańska blogerka Valerie Joy Wilson, która znana jest jako Trusted Travel Girl. Teraz okazało się, że ma koronawirusa.

Pandemia jej nie ominęła. Znana blogerka zakażona

Trusted Travel Girl jeszcze w marcu opublikowała na swoim blogu szczegółowy artykuł, w którym tłumaczyła, jak należy podróżować w czasach szalejącego koronawirusa. Dawała złote rady swoim fanom, których przestrzeganie miało gwarantować zdrowie i uniknięcie zachorowania. Problem pojawił się już kilka dni później, gdy na Instagramie sama przyznała, że poddała się testowi na koronawirusa, a jego wynik był pozytywny. 

- Nie czułam się dobrze. Najpierw dostałam niewielkiej gorączki, ale trwała tylko przez jeden wieczór. Nie przejęłam się tym, bo zazwyczaj jeśli gorączkuję, to mam bardzo wysoką temperaturę. Zaczęłam też czuć się dziwnie, nie umiałam stwierdzić, co jest nie tak. Miałam kilkusekundowe, trudne do opisania odczucia, które pojawiały się i znikały. Wytłumaczyłam lekarzowi, że czułam się tak, jakby ktoś mi odłączał napięcie - możemy przeczytać na jej Instagramie. 

Jak sama podkreśla, nie ma pojęcia, gdzie mogła się zakazić koronawirusem. Podkreśla, że nastąpić to mogło wszędzie - zarówno w samolocie, jak i sklepie. Pod koniec lutego była również gościem wielkich targów turystycznych w Kalifornii, potencjalnych okazji było więc naprawdę sporo. Mimo wszystko faktem jest, że po wyznaniu o chorobie wiarygodność jej porad zdecydowanie spadła. 

Źródło: Wirtualna Polska

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nie żyje co najmniej 15 osób

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >

Świat

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

Czytaj więcej >
gdzie kupić tanio USD

Świat

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

Czytaj więcej >