Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Otwarcie olbrzymiego parku rozrywki za pasem. Fantastyczne wieści dla turystów
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 24.04.2024 14:07

Otwarcie olbrzymiego parku rozrywki za pasem. Fantastyczne wieści dla turystów

Zdjęcie poglądowe
Fot. PatiPati/Shutterstock

Już wkrótce w Gdańsku otworzy się wielka atrakcja. Mieszkańcy miasta już nie mogą się doczekać, ponieważ to będzie pierwszy tak duży obiekt w okolicy. Wiemy, kiedy nastąpi otwarcie.
 

Nowy park rozrywki w Gdańsku

Już wkrótce w Gdańsku otworzy się park rozrywki “Majaland” który oferuje różnorodne atrakcje dla odwiedzających. Znajdują się tam m.in. rollercoastery, karuzele, tematyczne strefy zabaw oraz park wodny z wielkimi zjeżdżalniami i tańczącymi fontannami. Całość podzielona jest na strefę zewnętrzną i wewnętrzną, zapewniając rozrywkę niezależnie od warunków pogodowych.

Aby ułatwić dostęp do parku i zminimalizować korki, przeprowadzono przebudowę układu drogowego w okolicy. Wybudowano nowy zjazd oraz drogę dojazdową od ulicy Meteorytowej, a także przesunięto oraz poszerzono wlot ulicy Galaktycznej na skrzyżowaniu z ulicą Meteorytową i Wodnika. Dodatkowo, na ulicy Galaktycznej zainstalowano dwa przejścia dla pieszych z azylami oraz infrastrukturę dla rowerzystów. Nowe oświetlenie uliczne poprawia bezpieczeństwo na drogach.
 

Ile będzie kosztować wejście do parku rozrywki Majaland?

Bilet normalny, przeznaczony dla osób o wzroście powyżej 100 cm będzie kosztować 114,90 zł, natomiast bilet dla dzieci o wzroście między 85 a 99 cm to koszt 57,50 zł. Dzieci o wzroście do 85 cm mają możliwość wejścia do parku za darmo.

Park oferuje również bilety ulgowe (dla seniorów, osób niepełnosprawnych i kobiet w ciąży) w cenie 69,90 zł, oraz bilety popołudniowe, dostępne na ostatnie trzy godziny otwarcia, w takiej samej cenie jak bilety ulgowe.
 

Kiedy otworzy się kolejny Majaland w Polsce?

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy park Majaland w Polsce. Pierwszy został otwarty w 2018 roku w Kownatach, w województwie lubuskim, a drugi w 2022 roku w Góraszce, niedaleko Warszawy. Trzeci obiekt ma być zarazem pierwszym dużym parkiem rozrywki w Gdańsku i okolicach. Mieszkańcy miasta z niecierpliwością oczekują otwarcia.

“Nie podajemy jeszcze daty dziennej wielkiego otwarcia, ponieważ na terenie obiektu trwają aktualnie testy poszczególnych atrakcji i urządzeń” - mówi w rozmowie z WP Paula Bartkiewicz, menedżerka ds. marketingu w firmie Majaland Polska. “Ponieważ bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, ostateczny termin oddania obiektu do użytku uzależniamy od tego, jak przebiegać będą te testy, a następnie odbiory techniczne. Ale planujemy, że będzie to na początku czerwca tego roku”.

Źródło: wp.pl