Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Turystyka > Ostatni moment na rezerwację wakacji. Te kierunki wyprzedają się na pniu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 21.03.2024 11:20

Ostatni moment na rezerwację wakacji. Te kierunki wyprzedają się na pniu

Calella Hiszpania
fot. Marlena Kaczmarek/Turysci.pl

Przełom marca i kwietnia to dobry czas na planowanie nadchodzących wakacji. Wszystko przez bogatą ofertę biur podróży, konkurencyjne ceny oraz benefity dla planujących z wyprzedzeniem wakacjowiczów. 

Ostatni moment na rezerwację wakacji 2024 r.

"Niższa zaliczka, elastyczne warunki rezygnacji z wyjazdu lub zmiany w rezerwacji, możliwość zakupu gwarancji niezmienności ceny" - takie korzyści eksperci z Wakacje.pl wymieniają dla osób, które planują wakacje z wyprzedzeniem. 

Nie jest tajemnicą, że najlepsze oferty wyprzedają się jako pierwsze, a okres marzec - kwiecień jest idealnym czasem na kupno wyjazdu. 

Promocje oferowane przez biura podróży na lato 2024 r.

"Do końca marca, a w niektórych przypadkach do pierwszych dni kwietnia, trwają jeszcze promocje oferowane przez biura podróży w ramach wczesnej rezerwacji oferty letniej. To ostatni moment, by skorzystać z przedsprzedażowych promocji" - tłumaczy Dominik Miłkowski, wiceprezes ds. produktu w Wakacje.pl.

"W związku z wysokim popytem wyjazdy do topowych hoteli lub w najbardziej pożądanych terminach w ramach last minute były albo niedostępne, albo miały stosunkowo wysokie ceny. Te doświadczenia zdają się przekonywać Polaków do rezerwowania urlopów z większym wyprzedzeniem" - dodaje ekspert. 

Czytaj więcej:  Były gangster Masa we freak fightach! Powstaje nowa federacja

Jak się okazuje, Polacy wrócili do trendu sprzed pandemii, czyli rezerwowania wyjazdów z 90-dniowym lub więcej wyprzedzeniem. 

Najchętniej wybierane kierunki na lato 2024 r.

Jeśli chodzi o kierunki, do których i w tym roku wybiorą się Polacy - nie będzie większych niespodzianek. Eksperci z Wakacje.pl podają, że w rankingach popularności niezmiennie królują Turcja, Egipt, Grecja, Bułgaria, Hiszpania i Cypr. 

Tegorocznym wakacyjnym hitem może okazać się Madera lub któryś z krajów bałkańskich. 

"W ofercie Wakacje.pl znajduje się wiele wyjazdów niestandardowych, które tworzone są z połączenia pojedynczych usług turystycznych - lotu, zakwaterowania, a w zależności od kierunku, także transferu lub możliwości wynajęcia samochodu. To świetna alternatywa dla osób, które szukają nieco innych form wypoczynku, np. nastawionych na samodzielne odkrywanie okolicy" - dodaje Dominik Miłkowski z Wakacje.pl.