Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > "Ojciec roku" zadziwił cały personel na pokładzie. Wywołał skandal na lotnisku
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 06.02.2024 06:07

"Ojciec roku" zadziwił cały personel na pokładzie. Wywołał skandal na lotnisku

Lotnisko
Fot. Klaudia ZawistowskaTuryści.pl

Pasażerowie często gubią różne rzeczy na lotniskach i w samolotach. To nic dziwnego, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że niektóre loty są o bardzo wczesnych porach i większość podróżujących jest zwyczajnie zaspana. Zdarzają się jednak zguby, które naprawdę zaskakują. Pewien ojciec podróżujący zapomniał zabrać ze sobą... swojej córki!

Monika Tworz to doświadczona stewardesa, która ma dużo obserwujących na TikToku - blisko 266 tysięcy. Użytkownicy lubią ją za jej wskazówki i ciekawe historie z pracy. W jednym z jej ostatnich filmików postanowiła opowiedzieć o niezwykłej sytuacji, która miała miejsce podczas lotu.

Ojciec zostawił córkę na lotnisku

Stewardessa opowiedziała o niezwykłym zdarzeniu, które miało miejsce zaraz po przylocie. Kiedy pasażerowie zaczęli opuszczać pokład, do załogi przyszła sześcioletnia dziewczynka, która potrzebowała skorzystać z toalety. To w sumie nic dziwnego, ale sytuacja stała się podejrzana, gdy kilka chwil później stewardesa zauważyła, że jej ojciec wychodzi z samolotu.

Monika wyznała, że była niepewna, czy to rzeczywiście ojciec dziewczynki, bo przy tylu pasażerach łatwo się pomylić. Z drugiej strony często zdarza się, że ktoś opuszcza pokład i czeka na innych w rękawie, żeby nie blokować przejścia.

Szybko okazało się, że przeczucie stewardessy było trafne. Kiedy dziewczynka wyszła z toalety, odkryła, że jej taty nie było ani na pokładzie, ani na zewnątrz, czekającego na nią.
 

Stewardesa z Polski opowiada o największych wpadkach na pokładzie samolotu

Opowieść o "Ojcu Roku" szybko stała się sensacją. Monika zauważyła, że młoda pasażerka zachowywała się nadzwyczaj spokojnie, mimo całej sytuacji. Wkrótce jeden z członków załogi postanowił eskortować ją do kontroli paszportowej w poszukiwaniu ojca. Okazało się, że mężczyzna rzeczywiście przebywał tam i dopiero wtedy zorientował się, że jego córki nie ma przy sobie. Personel pokładowy zastał go, gdy wracał w kierunku samolotu.

Monika podsumowała, że po lądowaniu warto upewnić się nie tylko o bagaże i rzeczy osobiste, ale także o dzieci. Nagranie dotarło już do blisko 40 tysięcy użytkowników TikToka. Niektórzy śmiali się z historii, inni nie mogli uwierzyć w zapominalstwo głównego bohatera. "Ojciec Roku" - tak go nazwała jedna z użytkowniczek.


 

Skandal na lotnisku. Samolot musiał zawrócić na lotnisko po dziecko

To nie jedyna taka sytuacja, kiedy rodzic zapomniał o swoim dziecku na lotnisku. Lot Saudia SV832 rozpoczął podróż z Jeddah w Arabii Saudyjskiej zmierzając do Malezji. Jednak niedługo po starcie pilot podjął decyzję o powrocie na lotnisko. Wszystko za sprawą pasażerki, która zapomniała o swoim dziecku.

Pasażerka poinformowała załogę, że nieświadomie zostawiła swoje dziecko w terminalu, dokładnie w strefie wejścia na pokład samolotu. Na jej szczęście, pilot zawrócił.

Źródło: polishexpress.co.uk