Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > O 9:08 w Kołobrzegu turyści bali się podejść do wody. Kamery zdradziły szokującą prawdę
Ewa  Falak
Ewa Falak 12.06.2024 09:28

O 9:08 w Kołobrzegu turyści bali się podejść do wody. Kamery zdradziły szokującą prawdę

Kołobrzeg
fot. webcamera

Czerwiec dla wielu osób kojarzy się już z wakacjami. Z tego powodu turyści chętnie wybierają się wówczas na wakacje. Niestety, ci, którzy postawili na Bałtyk, musieli tego pożałować. Warunki atmosferyczne nie zachęcają do odpoczynku nad polskim morzem. 

Czerwiec nad Bałtykiem

Szaro, buro i ponuro - w ten sposób można opisać obecnie pogodę nad Bałtykiem. Choć jeszcze na początku maja temperatura wynosiła nawet 25 stopni Celsjusza, turyści mogli się opalać i cieszyć ciepłą pogodą, w czerwcu wszystko się zmieniło. 

Nad Bałtykiem zebrały się ciemne chmury, a w wielu miejscach padają deszcze. W połowie czerwca w Kołobrzegu temperatura wynosi ok. 15 stopni Celsjusza, choć ma się to zmienić w drugiej połowie miesiąca, gdzie słupki rtęci wskażą nawet po 23-25 stopni.

W Kołobrzegu zimno i pochmurno

Sprawdziliśmy na kamerach monitoringu, jak wygląda sytuacja w Kołobrzegu. Jak się okazuje, rano po plaży spacerowała zaledwie garstka turystów. Wszyscy byli ubrani od stóp do głów w ciepłe ubrania.

Zazwyczaj o tej porze ludzie przechadzają się brzegiem morza, moczą stopy w wodzie czy zwyczajnie obserwują nadchodzące fale. Niestety, ze względu na zbyt niską temperaturę wody, nie znaleźli się śmiałkowie, którzy by weszli do Bałtyku. Niektórzy ewidentnie bali się w ogóle podejść do linii brzegowej. 

Kołobrzeg - największe atrakcje

Kołobrzeg od lat uchodzi za jedno z najpopularniejszych nadmorskich miejsc. Wszystko za sprawą dobrej bazy noclegowo-gastronomicznej oraz szerokiej, złocistej plaży. Co można robić w Kołobrzegu? Atrakcji jest dość sporo! 

Najmłodszym z pewnością spodoba się wizyta w tamtejszym parku linowym, aquaparku czy muzeum 6D. 
Nieco starszych może zainteresować skansen morski, muzeum bursztynu i rejsy statkiem po Bałtyku. Dodatkowo, warto wybrać się do ogrodów Hortulus czy Muzeum Oręża Polskiego.