Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nowy tani przewoźnik rozwija się w Krakowie. Lada dzień otworzy hitową trasę
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 15.11.2023 12:26

Nowy tani przewoźnik rozwija się w Krakowie. Lada dzień otworzy hitową trasę

 Pegasus
fot. Marlena Kaczmarek

Dobre wieści dla tych, którzy uwielbiają zagraniczne podróże. Zapowiadane od miesięcy obietnice w końcu się ziszczą. Popularna za granicą turecka linia Pegasus na dobre zadomowiła się na polskim rynku. Pierwszy lot nowej hitowej trasy jeszcze w tym roku. 

Beneficjentem tureckiego Pegasusa jest lotnisko w Balicach pod Krakowem. 

Linie lotnicze Pegasus zadomowiły się w Krakowie

Jak wynika z systemu rezerwacyjnego linii lotniczych Pegasus, od 31 grudnia Polacy będą mogli bezpośrednio dolecieć z Krakowa do Antalyi. Spragnieni słońca będą mieli możliwość ucieczki przed zimą i śniegiem do końca marca, a hitowe połączenie będzie realizowane raz w tygodniu, w niedziele. 

Od lipca Pegasus lata z Krakowa do stolicy Turcji, Ankary. Bardzo możliwe, że czekają nas też kolejne połączenia w tamte rejony świata. Polacy bowiem uwielbiają Turcję, tamtejsze plaże, hotele i... atrakcyjne ceny. 

Więcej lotów do krajów arabskich z Krakowa

Prezes lotniska w Balicach Radosław Włoszek oznajmił w komunikacie prasowym, że trwają rozmowy z przewoźnikami z krajów arabskich na temat wejścia na rynek polski. - Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy operowanie siatki zimowej w Kraków Airport, a już domykamy rozmowy w sprawie sezonu Lato 2024. Mamy nadzieję, że atrakcyjna siatka połączeń krakowskiego lotniska przyciągnie nie tylko polskich pasażerów, którzy wybierają ciekawą ofertę z krakowskiego lotniska, ale także turystów z całego świata pragnących odwiedzić nasz region - oznajmił prezes. 

- Także w tym, zakresie prowadzimy rozmowy z przewoźnikami z państw arabskich czy z przedstawicielami agentów biur podróży dla klientów z Japonii oferując bardzo dogodne, dzięki siatce Kraków Airport, możliwości dotarcia do Krakowa i Małopolski - dodał Włoszek. 

Z Krakowa bezpośrednio do Dubaju

Nie jest tajemnicą, że zwłaszcza tegoroczny sezon w Zakopanem i Krakowie został uratowany przez turystów z bogatych krajów arabskich. Linie Flydubai trafiły w dziesiątkę stawiając na stolicę Małopolski. W szczycie sezonu przewoźnik oferował aż 17 bezpośrednich lotów na trasie Kraków-Dubaj.

Dzięki temu nie tylko Polacy mogli polecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale też możemy gościć więcej turystów z tego rejonu świata.