nowy rok pełen podróżyFot. unsplash.com/@mattpopovich

Noworoczny zwyczaj z Kolumbii zapewnia rok pełen podróży. Warto o nim pamiętać

Nowy rok jeszcze nigdy nie był tak wyczekiwany, jak w ostatnich miesiącach. Turyści w szczególności wypatrują 2021 r., który może zwrócić im wolność. Kolumbijski zwyczaj związany z sylwestrem ma przynieść wiele podróży w nowym roku, więc warto o nim pamiętać.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zapewnić sobie wiele podróży w nowym roku
  • o sylwestrowych zwyczajach za granicą
  • co dodać do szampana, by życzenia się spełniły

Wszyscy czekamy na nowy rok, w którym zakończy się kryzys zdrowotny na świecie i będzie można wrócić do podróżowania. Niestety nie jest to takie proste, ale pewien kolumbijski zwyczaj może nam pomóc w spełnieniu marzeń.

Trzeba odkurzyć walizki

Aby zapewnić sobie wiele podróży w przyszłym roku, trzeba wybrać się na spacer w sylwestra. Kolumbijczycy wierzą, że jeśli zabiorą ze sobą pustą walizkę i obejdą okolicę, to spełni się ich życzenie.

Warunkiem koniecznym do wypełnienia rytuału jest wyjście z domu o północy. Niestety w tym roku w Polsce wprowadzono godzinę policyjną akurat na sylwestra, więc nie polecamy spacerów po godzinie 19. Na szczęście Meksykanie znaleźli inny sposób, który z łatwością możemy sprawdzić.

Jeśli chcemy przełamać złą passę i w 2021 r. wiele podróżować, powinniśmy przygotować walizki z kilkoma rzeczami w środku. W sylwestra o północy trzeba je wystawić przed próg mieszkania.

Dzięki tej jednej prostej czynności mamy sobie zapewnić także ciekawe atrakcje podczas wyjazdów. Nie trzeba wiele wysiłku, by wystawić walizkę przed dom, a jest szansa, że nam się poszczęści.

Nowy rok może być pomyślny

Jeśli komuś się udało i sylwestra spędzi za granicą, może dostrzec także inne zwyczaje, które mają zagwarantować szeroko rozumianą pomyślność w zbliżającym się nowym roku. Jedzenie okrągłych rzeczy jest dosyć popularne.

We Włoszech tradycyjnie o północy spożywa się cotechino z lenticchie (kiełbasa z soczewicą), co ma przynieść w nowym roku fortunę. Z grubym portfelem łatwiej jest podróżować, więc to może być pomysł na sylwestrowe menu.

Filipińczycy również wierzą w specjalną moc okrągłych rzeczy. W sylwestra jedzą okrągłe owoce, obdarowują się monetami, a nawet noszą ubrania w kropki. W Hiszpanii, gdy kościelne dzwony wybijają 12 razy, trzeba zjeść po jednym winogronie na każde uderzenie. Dzięki temu zapewnimy sobie szczęście i pomyślność.

Szampan za podróże

Jest jeszcze rosyjski sposób na spełnienie życzeń w sylwestra. Jeśli marzą nam się dalekie podróże i moc atrakcji, powinniśmy zapisać je na kartce, spalić, a popiół wsypać do kieliszka napełnionego szampanem. Potem wystarczy to wypić, a marzenia spełnią się w nowym roku.

Rok 2021 może dać nam nieco oddechu i pozwolić na podróżowanie, lecz nie należy liczyć na zniesienie wszystkich restrykcji. Dopóki szczepionka nie okaże się skuteczna długoterminowo, nadal będziemy musieli liczyć się z ryzykiem zachorowania, a także limitami w popularnych atrakcjach i maseczkami w samolotach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: ef.pl

Następny artykuł