Nowy Rok został przywitany na Times SquareCOREY SIPKIN/AFP/East News

Przywitali Nowy Rok w niesamowity sposób. Mieli wszystko odwołać. Nagle za granicą zrobili niezapomnianą fetę

Nowy Rok został przywitany już we wszystkich miejscach świata. Ten najbardziej spektakularny zawsze odbywał się w Nowym Jorku. W tym roku nie mogło być tak jak do tej pory, ale miasto i tak zapewniło niesamowite widowisko.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wyglądał nowojorski sylwester w czasie pandemii
  • Co jest tradycyjnym momentem podczas uroczystości
  • Kogo uczczono podczas przywitania Nowego Roku

Nowy Rok dla wielu jest nadzieją na lepsze. Ubiegły już 2020 rok nie był łatwy dla wielu ludzi, w tym dla turystów i przedsiębiorców. 2021 został już przywitany na całym świecie. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na celebrację jak zawsze, ale najważniejsze miasta i tak przygotowały widowiska. W tym gronie był Nowy Jork.

Nowy Rok przywitano na Times Square

Sylwester na placu Times Square w Nowym Jorku to najpopularniejszy sylwester na całym świecie. Wiele osób marzy o tym, aby spędzić ostatni dzień roku wśród nowojorskich wieżowców, pod spadającym konfetti oraz oglądając występy światowych gwiazd.

W tym roku, podobnie jak w innym miejscach świata, tłum nie mógł pojawić się na słynnym placu Times Square. Sytuacja pandemiczna sprawiła, że większość spędziło sylwestra w domach. Zakazane były wszelkie imprezy masowe.

Jak już pisaliśmy wcześniej, władze Nowego Jorku obiecały, że pomimo restrykcji pożegnanie starego roku na Times Square i tak się odbędzie, a wszyscy będą mogli zobaczyć je w telewizji lub w internecie. Słowa dotrzymano. 2021 rok w jak najlepszym stylu przywitano w słynnym amerykańskim mieście.

- W bezprecedensowym roku Ściana Życzeń przynosi nam moment, by z nadzieją patrzeć na lepszą przyszłość. […] Konfetti z życzeniami spadną na cały świat, by zobaczył, jak przewrócimy stronę z rokiem 2020 i wkroczymy w 2021 z radością i optymizmem - zapowiadał Tim Tompkins, prezes Times Square Alliance, organizatora wydarzenia.

Tak też się stało. Życzenia ludzi z całego świata spadły na pusty plac Times Square. Nie zabrakło też tradycyjnego opuszczenia kuli. Ważąca ponad 5386 kg kryształowa kula o średnicy ponad 3,6 metra jest opuszczana z ponad 21 metrowego masztu wieżowca przy Times Square 1 od 1907 roku.

Dzisiaj o północy pokryta 2688 kryształowymi trójkątami kula dotknęła podnóża wieżowca i zaświeciła się dzięki 32 256 diodom LED. Tak jak zawsze, można było usłyszeć szkocką pieśń ludową „Auld Lang Syne" oraz „New York, New York" Franka Sinatry.

To jednak nie wszystkie atrakcje. Już dwie godziny przed północą zaczęło się widowisko, które transmitowane było przez najważniejsze stacje telewizyjne w USA. Podczas niego wystąpiły takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, Billy Porter, Cyndi Lauper, Nelly oraz Miley Cyrus.

Hołd dla zasłużonych

Choć na samym TImes Square nie pojawił się tłum, miasto postanowiło podziękować zasłużonym osobom i zaproszono ich na uroczystość. Były to pielęgniarki, lekarze, ratownicy, pracownicy transportu, czy sklepów spożywczych. Mowa o osobach, które były na pierwszym froncie podczas walki z pandemią. Wszystko odbyło się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Nowy Jork ma do zaoferowania wiele atrakcji turystom. Miasto to ma znaczący wpływ między innymi na światowy biznes, media, sztukę, modę oraz rozrywkę. Są tam także znane na całej planecie zabytki. To Statua Wolności, Central Park czy właśnie Times Square. O atrakcjach w tym miejscu pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Times Square

Sylwester 2020/2021 na Times Square, fot. COREY SIPKIN/AFP/East News

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł