Turysci.pl
Sylwester w czasach pandemii

Pixabay.com/nickgesell

Sylwester odwołany. Największe miasta świata podjęły decyzję. Wpadli jednak na inny pomysł

27 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Sylwester w tym roku będzie inny niż zwykle. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Nie tylko w Polsce wprowadzono ograniczenia z tego powodu. Pojawiły się jednak pomysły, jak ludziom zastąpić dotychczasowe obchody. Alternatywne pomysły zaproponowano ch

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zastąpione zostaną koncerty plenerowe

  • co Nowy Jork szykuje dla Amerykanów

  • jakie ograniczenia pojawią się w Polsce

Sylwester zawsze był dniem pełnym zabawy. Pożegnanie starego roku i przywitanie nowego obchodzili ludzie na całym świecie. W tym roku wszystko będzie wyglądało inaczej. Zabraknie imprez masowych czy spotkań w dużym gronie osób. Jak się jednak okazuje, da się zastąpić to innymi pomysłami. 

Sylwester 2020/2021. Pomysły na świecie

W Polsce Sylwester zacznie się w tym roku wyjątkowo wcześniej. Wszystko z powodu kwarantanny narodowej oraz zakazu przemieszczania. W ostatni dzień roku od godziny 19:00 nie będzie można się poruszać poza domem. Zakaz będzie trwał do godziny 6:00 dnia następnego.

Nie tylko w naszym kraju pojawiły się takie utrudnienia. Da się je też zauważyć za granicą. Przykładem są Niemcy. Podobnie jak u nas, u naszych sąsiadów w Sylwestra organizowane były koncerty plenerowe z udziałem gwiazd. W Berlinie zawsze stawiano scenę pod Bramą Brandenburską. Tym razem jest to niemożliwe. 

Jak się jednak okazuje, miasto wraz z telewizją ZDF postanowili zorganizować coroczne wydarzenie w formie wirutalnej. Gwiazdy wciąż zaśpiewają dla Niemców, ale ze studia telewizyjnego. Transmisja odbędzie się na żywo w telewizji.

Na koncerty plenerowe nie można też liczyć w stolicy Francji, czyli Paryżu. Mimo tego, nadal nie zabranie muzyki. Zorganizowany zostanie specjalny koncert w Jean-Michela Jarre’a w katedrze Notre Dame. Wydarzenie będzie można zobaczyć w telewizji oraz internecie.

Dużych restrykcji w Sylwestra muszą spodziewać się mieszkańcy Londynu. Przypominamy, że jakiś czas temu wykryto tam nowy szczep koronawirusa. Pisaliśmy o tym tutaj. W brytyjskiej stolicy nie zabranie tylko imprez masowych. Zamknięte będzie nawet metro.

Jak wyjaśniły władze miasta, taka decyzja została podjęta, aby zniechęcić Londyńczyków do przemieszczania się i spędzania ostatniego dnia roku w znany do tej pory sposób. Zaapelowano o pozostanie w domach i świętowanie w gronie najbliższych. 

Bez odliczania na Times Square

Jednym z najważniejszych miast świata w sylwestrową noc jest Nowy Jork. Amerykańskie miasto słynie z odliczania na słynnym placu Times Square. Wielu turystów jeździ tam specjalnie na tę okazję. Oczywiście, w tym roku władze Nowego Jorku nie mogły pozwolić na tłumy. Co wymyślono?

Amerykanie przygotowują specjalne wydarzenie wirtualne. Zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby internetowe widowisko zapewniło jak najwięcej doznań i choć w pewnym stopniu zrekompensowało przywitanie Nowego Roku na Times Square.

W Polsce większość osób spędzi Sylwestra w domu. Jedni spotkają się w małym gronie przyjaciół, a inni obejrzą dobry film czy koncert przygotowany przez jedną ze stacji telewizyjnych. Warto dobrze zaplanować ten dzień. Więcej o tegorocznym Sylwestrze w Polsce można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >