Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Nowy kierunek Wizz Aira z Polski. Loty za 60 złotych, a na miejscu jest jeszcze taniej
Natalia Księżak
Natalia Księżak 05.07.2024 14:13

Nowy kierunek Wizz Aira z Polski. Loty za 60 złotych, a na miejscu jest jeszcze taniej

wizz air
Fot. Shutterstock -Tupungato

To jeden z najrzadziej odwiedzanych i przy okazji jeden z najtańszych krajów w Europie. Miłośników przygód i wina z pewnością ucieszy najnowsze ogłoszenie Wizz Aira. Linia lotnicza zrobiła miłą niespodziankę. Bilety na nowe połączenie można kupić już od 60 złotych.

Równie niskie ceny znajdziecie także na miejscu. W takiej cenie warto już teraz zaplanować wypad na city break.

Nowy kierunek Wizz Aira z Polski. Odwiedzimy mało popularny kraj

Podziemne miasto w Cricovej, tradycyjna wioska Butuceni czy Łuk Tiumfalny w stolicy - to miejsca, które koniecznie musicie odwiedzić podczas swojej podróży do Mołdawii. Teraz ułatwi wam to Wizz Air, który zaskoczył turystów z Polski nowym, bezpośrednim połączeniem.

Czytaj więcej:  Uwaga, podróżujący na Sycylię! Obudziła się Etna, jest alert

Czytaj więcej: Mieli lecieć na wakacje all inclusive, a utknęli na lotnisku. Co dalej?


O tej trasie mówiło się już przed pandemią. Dopiero teraz Wizz Air zdecydował się jednak na wprowadzenie nowości w swojej siatce połączeń. Trasę z Warszawy do Kiszyniowa obsługuje także PLL LOT, którego połączenia odbywają się kilka razy dziennie, jednak są też zdecydowanie droższe…

Wizz Air odpalił nową trasę. Bilety na samolot za 60 złotych

Pasażerowie od 30 września 2024 roku, będą tam mogli dolecieć do Kiszyniowa 3 razy w tygodniu (niedziela, wtorek i czwartek) z lotniska Chopina w Warszawie. Bilety można nabyć teraz w cenie, jakiej dawno nie widzieliśmy. Wystarczy 60 złotych, aby wyruszyć na odkrywanie Mołdawii. 

unnamed (25).jpg


Na tej trasie skorzystają nie tylko turyści z Polski, ale także sami Mołdawianie, z których wielu dzieli swoje życie między naszym krajem, a swoją ojczyzną. Będzie to również atrakcyjna opcja dla osób z Ukrainy - lotnisko w Kiszyniowie jest najbliżej położonym portem, który wciąż jest otwarty w tej okolicy Morza Czarnego.

Czy warto jechać do Mołdawii?

Mołdawia znana jest przede wszystkim z wina! Koniecznie więc wybierzcie się do jednej z najbardziej znanych winnic - Cricova.  Znajdziecie tam labirynt podziemnych piwnic, które mają prawie 120 km długości. Są tak olbrzymie, że trzeba poruszać się po nich samochodam. Czekają również winnice Purcari czy Chateau Vartely.

Dla poszukiwaczy przygód proponujemy Orhei Vechi - kompleks monastyrów w skalnych jaskiniach oraz spacer wśród kolorowych chat wsi Butuceni, która znajduje się tuż obok. Na spotkanie z socrealizmem i dobre jedzenie wybierzcie się także do Kiszyniowa.