Turysci.pl
Nowy Jork odebrał życie

Fot. Wikiemdia Hugo L. González CC BY-SA 4.0

Popularna atrakcja w Nowym Jorku zamknięta. Turyści przyjeżdżali tam, by odebrać sobie życie.

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Nowy Jork przyciąga turystów wieloma atrakcjami. Jedną z nich jest wieża Vessel, czyli schody donikąd. Niestety obiekt został niedawno zamknięty po tym, jak jeden ze zwiedzających popełnił samobójstwo. To już trzeci raz, gdy ktoś o

Od 2019 roku Nowy Jork może pochwalić się nową atrakcją turystyczną, jaką jest wieża Vessel. Prace nad konstrukcją trwały dwa lata. Od momentu otwarcia tzw. schody donikąd przyciągają wielu zwiedzających, którzy chcą cieszyć się przepięknym krajobrazem z tarasów widokowych. Wieża wzbudza też duże zainteresowanie wśród miłośników architektury.

Nowy Jork od niedawna wzbudza jeszcze większe zainteresowanie wśród turystów. Wszystko za sprawą futurystycznej budowli, która ma 45 metrów długości i składa się z 16 pięter. Odwiedzający wieżę Vessel mają do dyspozycji 80 tarasów widokowych i 2500 stopni do pokonania. Nagrodą jest zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta.

Nowy Jork zamyka popularną atrakcję

Odwiedzający Nowy Jork obecnie nie będą mogli skorzystać z atrakcji. Niestety jak dotąd nie wiadomo, kiedy wieża Vessel ponownie zostanie udostępniona do użytku. Tzw. schody donikąd, z których roztacza się widok na miasto oraz rzekę Hudson, są nieczynne z powodu tragedii.

Oprócz turystów na wieży zaczęli pojawiać się samobójcy. W pierwszej połowie stycznia tego roku już trzecia osoba odebrała sobie życie na wieży Vessel. Do ostatniej tragedii doszło w poniedziałek 11 stycznia, gdy 21-letni Franklin Washington wyskoczył przez barierki i poniósł śmierć.

Wcześniej samobójstwo na terenie popularnego obiektu życie odebrała sobie 24-letnia kobieta z Brooklynu. Do tragicznego zdarzenia doszło 22 grudnia 2020 roku. Pierwszym samobójcą w tym miejscu był 19-letni mężczyzna.

W związku z serią przykrych zdarzeń deweloper postanowił czasowo zamknąć słynne „schody donikąd”. Niestety nie podano informacji, kiedy będzie możliwe ponowne otwarcie atrakcji turystycznej. Firma zasięgnęła porady u psychiatrów i innych ekspertów, by przeciwdziałać samobójstwo.

Przepiękną kolekcję fotografii wieży Vessel można obejrzeć na Instagramie @thevesselnyc. Na koncie publikowane są widoki zarówno z jak i spod konstrukcji.

Nie tylko Nowy Jork. Kalifornia również „przyciąga” samobójców

Podobny problem, jaki ma Nowy Jork, od lat jest już obserwowany w San Francisco. Tam jednak o wyłączeniu obiektu nie ma mowy, ponieważ funkcjonuje nie tylko jako atrakcja turystyczna, ale również węzeł komunikacyjny. Jedna z samobójczyń dotarła tu aż z Londynu, by odebrać sobie życie, skacząc z Golden Gate Bridge.

Co ciekawe, Joseph Strauss, który jest głównym inżynierem Golden Gate Bridge, początkowo twierdził, że samobójstwo na słynnym moście jest mało prawdopodobne. Niestety dzisiaj z przykrością undefinedmożna spuścić na to stwierdzenie zasłonę milczenia.

Golden Gate Bridge został otwarty w 1937 roku i od tego czasu już setki osób odebrało sobie na nim życie. Zdaniem psychiatrów most stał się wręcz „fatalnym zauroczeniem” wśród samobójców. Niektórzy potrafią pokonać długą trasę, by właśnie tam skończyć ze swoim życiem.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o najbardziej dramatycznych katastrofach lotniczych w historii. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >