Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Nowe zasady wjazdu do Norwegii. Skorzystają wszyscy, niezależnie od szczepienia
Ania Radke
Ania Radke 02.02.2022 01:00

Nowe zasady wjazdu do Norwegii. Skorzystają wszyscy, niezależnie od szczepienia

Norwegia
fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Norwegia wprowadziła nowe zasady wjazdowe. Skorzystają wszyscy podróżni, niezależnie od zaszczepienia. Ponadto na miejscu zniesione zostają niemal wszystkie ograniczenia i restrykcje związane z koronawirusem w życiu codziennym.

Norweski rząd zdecydował się na zniesienie lub poluzowanie większości restrykcji covidowych obowiązujących w tym kraju. Zmianie ulegną przede wszystkim zasady wjazdowe, które będą bardziej przystępne dla wszystkich podróżnych.

Norwegia łagodzi restrykcje

Zgodnie z nowymi zasadami osoby zaszczepione i ozdrowieńcy nie muszą już przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Osoby niezaszczepione wprawdzie nadal muszą wykonywać badanie przed przylotem, ale nie będą już podlegać obowiązkowej kwarantannie.

Szereg zmian obowiązuje również na miejscu, bowiem praktycznie wszystkie restrykcje obowiązujące w Norwegii zostały zniesione. Przestały obowiązywać limity odwiedzin w domach, pracownicy mogą powrócić do biur, a restauracje serwować alkohol po 23.

Wszystkie limity zostały zniesione również w przypadku imprez plenerowych, a kina czy teatry znów mogą funkcjonować przy pełnym obłożeniu widowni. Ograniczenia liczebności grup nie obowiązują już w przedszkolach, szkołach i na uniwersytetach, które znów mogą działać stacjonarnie.

– Nawet jeśli o wiele więcej osób zostaje zarażonych, o wiele mniej jest hospitalizowanych. Jesteśmy dobrze chronieni dzięki szczepionkom. Oznacza to, że możemy złagodzić wiele dotychczasowych środków, nawet gdy liczba infekcji gwałtownie rośnie – skomentował Jonas Gahr Stoere, premier Norwegii.

Warto podkreślić, że skala wyszczepienia w Norwegii według Our World in Data wynosi ponad 74 proc. Natomiast 49,9 proc. Norwegów przyjęło także dawkę przypominającą.

Wciąż obowiązuje jednak nakaz noszenia maseczek, jednak wyłącznie w bardzo zatłoczonych miejscach, jak np. komunikacja publiczna czy sklepy. Norweski rząd zapowiedział już kolejne luzowanie obostrzeń, które ma nastąpić 17 lutego.

Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free