Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nowa atrakcja za miliony. Tę zapomnianą miejscowość na Mazurach znów odwiedzą tłumy
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 13.05.2024 16:54

Nowa atrakcja za miliony. Tę zapomnianą miejscowość na Mazurach znów odwiedzą tłumy

plaza
fot. Marek BAZAK/East News/ Gmina Wydminy

Większość turystów decydując się na wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior, wybiera najpopularniejsze kurorty takie jak Mikołajki, Giżycko czy też Mrągowo. Na Mazurach znajdziemy jednak także mnóstwo mniej zatłoczonych, ale równie zachwycających miejsc do wypoczynku.

Jedno z nich niedawno przeszło sporą modernizację i już w te wakacje można cieszyć się efektami. Tym bardziej, że to niebagatelna inwestycja, bo jej koszt to 12,5 mln zł!

Inwestycja za miliony na Mazurach przyciągnie turystów

Już w nadchodzącym sezonie turyści wybierający się w malownicze rejony Mazur, będą mogli cieszyć się nową, oddaną niedawno do użytku inwestycją w urokliwym otoczeniu jednego z jezior. Zmodernizowana plaża, rozbudowana infrastruktura sportowa i dużo spokojniejsza okolica w porównaniu do pozostałych, popularnych mazurskich ośrodków.


“Zamiast palm wiekowe mazurskie świerki i sosny z dobroczynnymi olejkami eterycznymi, czysta woda, a w niej pląsające ryby i aromatyczny tatarak. Do tego przyjemny piasek, taras wypoczynkowy, zjeżdżalnia, obszerne miejsca relaksu i aktywnej rekreacji oraz strefa palenia ognisk z altaną grillową. “ - tym opisem zachęcają włodarze gminy na jej facebookowym profilu.

Do jakiej miejscowości jechać na Mazury?

Miejsce, o którym mowa to malownicza miejscowość Wydminy, położona nad Jeziorem Wydmińskim. Miejscowość znajduje się ok. 20 kilometrów od Giżycka, jednak stanowi dużo spokojniejszą alternatywę dla tego popularnego kurortu. Tym bardziej że w ostatnim czasie jedna z plaż Wydmin, nazywana przez mieszkańców “drugą plażą”, przeszła sporą modernizację.

Koszt inwestycji wyniósł aż 12,5 mln zł!, z czego 10 mln zł gmina pozyskała ze środków Polskiego Ładu. Umowy na realizację inwestycji podpisano w 2022r., a oddaną ją do użytku jesienią ubiegłego roku. W tym sezonie możemy cieszyć się więc nowoczesnym obiektem w pełni!

Raj dla miłośników sportów wodnych

Zmodernizowana plaża, to tylko część inwestycji, bowiem turyści, którzy na wakacyjny wyjazd wybiorą właśnie Wydminy, mogą liczyć także na szeroką infrastrukturę sportową. Dostępne są dwa boiska do siatkówki plażowej, boiska do badmintona, koszykówki, a także korty tenisowe. Dzieci korzystać mogą także z bajkowego placu zabaw z m.in.: trampolinami, zjeżdżalniami, a także torem przeszkód. Dla wędkarzy wybudowano także pomost o długości 27 m.

Całość obiektu jest wyposażona także w nowe ławki, oświetlenie, urokliwe alejki, a także obiekt z toaletami, szatniami i prysznicami.
Efekt inwestycji wygląda naprawdę imponująco. Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo na drugim brzegu jeziora, nieopodal siedziby jednostki OSP Wydminy wybudowano także hangar na łodzie policyjne i strażackie.

Zobacz też: Rzymianie mówili na nie “Wyspy Bogów”. Turkusowa woda i perłowy piasek cię urzekną