Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nowa atrakcja przyciągnie turystów na Mazury. Widoki niesamowite
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 15.04.2024 12:42

Nowa atrakcja przyciągnie turystów na Mazury. Widoki niesamowite

Jezioro Śniardwy
Fot. Facebook/Urząd Miejski w Orzyszu, Canva/RobsonPL

Mazury - cud natury. Chyba każdy zgodzi się z tym określeniem. Choć dla turystów już same rozległe jeziora są wystarczającą atrakcją, to niedawno pojawiła się jeszcze jedna. Bez wątpienia zachwyci wielu urlopowiczów. W Nowych Gutach w ramach Mazurskiej Pętli Rowerowej otwarto wyjątkowy taras. Największym jego atutem jest nieziemski widok. 

Nowa atrakcja na Mazurach z niesamowitym widokiem na jezioro

Mazury są szczególnie oblegane w majówkę, a najdłuższy weekend w roku zbliża się już wielkimi krokami. Ci, co planują wyjazd w te rejony, będą mieli powody do zadowolenia. Ze szczytu tarasowego w Nowych Gutach rozpościera się piękny widok na jezioro Śniardwy.

Nowa atrakcja z pewnością sprawi, że odwiedzających będzie tylko przybywać. Zwłaszcza że znajduje się w jednym z piękniejszych w Polsce miejsc, czyli Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, w północno-wschodniej części kraju. 

Wieża widokowa w Nowych Gutach na Mazurach. Idealna dla rowerzystów

“Widzieliście już jedną z najnowszych atrakcji na turystycznej mapie gminy Orzysz? (...) W tym miejscu można odpocząć na rowerowej wycieczce i napajać się niesamowitą panoramą jeziora Śniardwy” - czytamy w poście Urzędu Miejskiego w Orzyszu na Facebooku.

Taras powstał na 300-kilometrowej trasie Mazurskiej Pętli Rowerowej. Miłośnicy jazdy na rowerze mogą już śmiało z niej korzystać. Odpoczynek tam to czysta przyjemność.

Jezioro Śniardwy na majówkę. Atrakcje dla turystów

Jezioro Śniardwy położone jest między Mikołajkami, Orzyszem i Piszem. To największe jezioro w całej Polsce. Urlopowiczów na miejscu czeka wiele atrakcji. Co można tam zobaczyć? Wśród najbardziej polecanych są: wieża widokowa przy Gościńcu pod Łabędziem, wieża widokowa nad Jeziorem Łuknajno, Mikołajki, Niedźwiedzi róg (punkt widokowy), Półwysep Szeroki Ostrów, Wysoki Brzeg, Tuchlin, Dybowski Róg, Czerwony szlak pieszy na zachodnim brzegu. 

Źródło: Facebook/Urząd Miejski w Orzyszu

Czytaj też: LOT i Wizz Air odwołują loty. Ogromne opóźnienia i zmiany tras