Norwegia najlepsze miejsceFot. Wikimedia Jan Skrodzki CC BY-SA 3.0

Widzieliście Język Trolla w Norwegii? Jest to najlepsze miejsce do robienia selfie na świecie

Norwegia może pochwalić się wyjątkowym miejscem, w którym powstają tysiące selfie rocznie. Mnóstwo fanów fotografii podróżuje w tym kierunku, by zrobić przepiękne zdjęcia. Mowa o Języku Trolla. Ta niesamowita skała z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Docierają tu wczasowicze z całego świata.

Norwegia to jeden z popularniejszych kierunków turystycznych zarówno wśród Europejczyków, jak i wczasowiczów z całego świata. Skandynawia przyciąga coraz więcej podróżników. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Język Trolla – zwłaszcza w środowisku fotografów. W tym miejscu każdego roku powstają tysiące selfie. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć tę skałę na własne oczy? Robi imponujące wrażenie.

Norwegia jest krajem coraz bardziej eksplorowanym przez turystów z całego świata. Podróżując po Skandynawii, wczasowicze dotarli nie tylko do najpopularniejszych miejscowości, ale między innymi także do takich miejsc jak Język Trolla. Mowa o charakterystycznej skale, którą szczególnie pokochali fotografowie. Powstaje tam wiele zdjęć – zarówno tych artystycznych, jak i selfie.

Norwegia przyciąga dzięki Językowi trolla

Czym jest popularna skała, którą może pochwalić się Norwegia? Język trolla znajduje się na pograniczu płaskowyżu Hardangervidda i jest położony około 1100 metrów nad poziomem morza. Wznosie się około 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet, 10 kilometrów na wschód od miasteczka Tyssedal. Z roku na rok w tym kierunku wybiera się coraz więcej turystów.

Język Trolla, Norwegia

Język Trolla, Norwegia, fot. pixabay/FrankHofmann, pixabay license

Co przyczyniło się do rozstawienia Języka Trolla? Na pewno duże znaczenie ma przede wszystkim malownicza sceneria, z której korzystają fotografowie. W tym miejscu powstało mnóstwo selfie oraz profesjonalnych zdjęć. Niektórzy odwiedzają tę skałę tylko po to, by zrobić pamiątkową fotografię. Jednak Język Trolla został doceniony też na szerszą skalę.

Język trolla znalazł się w wielu międzynarodowych rankingach turystycznych, zajmując w dodatku czołowe miejsca. Docierają tu nie tylko turyści z Europy, ale także całego świata. Często w tym kierunku wybierają się wczasowicze, którzy postanawiają odwiedzić Norwegię jedynie na weekend. Szczególne uznanie Język Trolla zyskał po tym, jak został uznany za najlepsze miejsce do zrobienia selfie przez amerykański magazyn internetowy "The Huffington Post".

Wiele ważnych organizacji uznało Język Trolla także za jedno z dziesięciu najlepszych miejsc do wędrówek. Obecnie jest to druga – obok Preikestolen – najważniejsza atrakcja turystyczna w Norwegii. W mediach społecznościowych z pewnością będziecie mogli znaleźć mnóstwo przepięknych miejsc zrobionych na tej skale.

Język Trolla, Norwegia

Język Trolla, Norwegia, fot. pixabay/dretje, pixabay license

Chociaż Norwegia może nieco odstraszać wysokimi cenami, podróż na Język Trolla nie wiąże się z dużymi wydatkami, pomijając koszty przemieszczenia się na terytorium kraju. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć też wyjątkową atrakcję turystyczną? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o walorach Sardynii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł