Turysci.pl > Świat > Noclegi za darmo w luksusowym kurorcie. Wystarczy zrobić tylko jedną rzecz
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 11.09.2023 11:25

Noclegi za darmo w luksusowym kurorcie. Wystarczy zrobić tylko jedną rzecz

Plaża
Fot. Shutterstock

Właściciele luksusowych hoteli w Dahab na Synaju Południowym w Egipcie wyznaczyli sobie cel - czyste plaże pozbawione śmieci. Potrzebują jednak pomocy i w zamian za nią oferują darmowe zakwaterowanie.

Pomocnicy nie tylko zrobią dobry uczynek w stronę ekologii, ale po godzinach pracy będą mogli skorzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje egzotyczny Egipt. Brzmi zachęcająco?

Plaże w Egipcie toną w śmieciach. To przez letni sezon turystyczny

Jak podaje “Egypt Independent”, właściciele hoteli w Dahab, a także mieszkańcy chcą móc cieszyć się czystymi plażami pozbawionymi wszelkich zanieczyszczeń i śmieci, jakie pozostawiają po sobie turyści. Latem turystyka na Synaju Południowym, gdzie znajdują się hotele, kwitła i choć właściciele z pewnością nie narzekali, teraz muszą się zmierzyć z ogromną ilością odpadów i tworzyw sztucznych.

Założycielem tej inicjatywy jest Mohamed al-Nakhlawi, który powiedział jasno, że środowisko ma kluczowe znaczenie dla turystyki i należy się o nie troszczyć i dbać. Kilku gości nawet zgłosiło się na ochotników, by posprzątać plaże w Laguna, Blue Hole, Wadi Janna i Light House. 
 

Darmowy nocleg w Egipcie w zamian za sprzątanie plaż

Beduin z Dahabu, szejk Atallah Mohamed podzielił zdanie Mohameda al-Nakhlawi i wyznał: “Dahab jest domem dla nas wszystkich i musimy go chronić”. Zachęcił, by zgłaszały się chętne osoby do pomocy. W zamian zobowiązał się on do bezpłatnego ich zakwaterowania.

Pomysł spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem, szczególnie przez lokalnych mieszkańców, którzy także zachęcają do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Możliwość darmowego noclegu w tym egzotycznym kraju z pewnością pomoże w zebraniu pomocników.
 

Egipt wciąż na topie. Turyści uwielbiają ten kraj

Egipt to jeden z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych i przez cały rok gości wielu turystów z każdego zakątka świata. To też popularny kierunek wśród biur podróży, a ceny w zależności od terminu potrafią być naprawdę przystępne. Oprócz tego Egipt oferuje liczne luksusowe kompleksy hotelowe, doskonałą pogodę, piaszczyste plaże i oczywiście zabytki.

Zaledwie w kwietniu tego roku, kiedy sezon letni oficjalnie jeszcze się nie rozpoczął, liczba przybyłych do Egiptu turystów wyniosła 1,35 miliona. Tym sposobem padł rekord w liczbie turystów.