Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Nocleg na włoskiej wyspie całkowicie za darmo. Trzeba spełnić dwa warunki
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 20.06.2024 14:07

Nocleg na włoskiej wyspie całkowicie za darmo. Trzeba spełnić dwa warunki

Sardynia
Fot. Canva/Nicolajzs4

Kto nie chciałby wypoczywać na pięknej, włoskiej wyspie niemal za darmo? Jedna z lokalnych fundacji chce zafundować turystom zakwaterowanie na Sardynii. Organizatorzy mają nadzieję, że w ten sposób zachęcą podróżnych do odwiedzin. Trzeba jednak spełnić kilka, dość istotnych warunków. 

Nocleg na Sardynii za darmo

Fundacja Cammino Minerario di Santa Barbara wychodzi ze świetną inicjatywą w celu przyciągnięcia na wyspę nowych gości. Deklaruje, że pokryje koszty trzech noclegów w łącznie 24 stowarzyszonych obiektach. Akcja rusza od razu po zakończeniu letniego sezonu, czyli 15 września i ma potrwać do końca grudnia.

“Jeśli masz poniżej 35 lat i chcesz się wybrać na niesamowitą wycieczkę bez wydawania pieniędzy, ta propozycja jest dla ciebie” - poinformowano. Zainteresowani ofertą muszą jednak wiedzieć, że nie będzie to zwyczajny pobyt. Decydując się na wzięcie udziału w akcji, trzeba być gotowym na to, że na miejscu spędzi się czas aktywnie.

Jaki warunek trzeba spełnić? Co czeka podróżnych na Sardynii?

Oprócz wieku trzeba spełnić jeszcze jeden ważny warunek. A mianowicie trzeba wybrać się na pieszą wędrówkę historycznym szlakiem Santa Barbara. Ma aż 500 km długości i składa się z 30 etapów. Każdy z nich podzielony jest na ok. 16 km. Ukończenie całego szlaku zajęłoby podróżnym ok. miesiąca.

Start w miasteczku Iglesias w południowo-zachodniej części wyspy. Znajdujący się tam szlak biegnie wzdłuż nadmorskich klifów, dębowych lasów i wydm. Po drodze mija się wodospad Piscina Irgas, ruiny opuszczonych kopalni i nie tylko. Bez obaw, nie jest koniecznym ukończenie szlaku w całości. Co więcej, można do niego dołączyć w każdym momencie. 

Gdzie należy się zgłosić, by wziąć udział w akcji?

Zainteresowani muszą wpierw zarejestrować się, a także nabyć tzw. “paszport wędrowca”. Jego cena wynosi 5 euro. Dzięki takiemu dokumentowi można skorzystać z darmowego zakwaterowania, jaki oferuje fundacja. Oprócz tego trzeba uiścić dotację, jednak tutaj kwota może być dowolna.