Turysci.pl > Na topie > Nigdy nie lataj w szortach. Steward doradza czego nie robić w samolocie
Magda Antoł
Magda Antoł 16.05.2023 06:41

Nigdy nie lataj w szortach. Steward doradza czego nie robić w samolocie

Samolot pasażerski
Fot. Pixabay

Lecisz do ciepłego kraju i przed wylotem założyłeś krótkie spodenki? Steward tłumaczy, dlaczego to zły pomysł.

Z logicznego punktu widzenia dużo wygodniej jest przygotować swój ubiór przed lądowaniem w ciepłym kraju. W ten sposób będziemy mogli zostawić bagaże w hotelu i od razu skupić się w pełni na zwiedzaniu. Ale czy na pewno? Steward ma inne zdanie na ten temat.

Latanie w szortach jest niehigieniczne

Tommy Cimato jest stewardem i na swoim TikToku dzieli się radami dotyczącymi podróżowania w samolotach. Ostatnio wypowiadał się na temat ubioru pasażerów. 

Odradzał zakładanie szortów do samolotu, gdyż jest to niehigieniczne. Porównał to do opierania się głową o okno. Nigdy nie wiemy, czy ktoś nie wycierał brudnych rąk lub innych rzeczy o siedzenia. Dlatego zakładając dłuższe spodnie, unikamy bezpośredniego kontaktu z siedzeniem, na którym może być zgromadzone mnóstwo zarazków.

Które miejsca są niehigieniczne?

Tommy wspomniał również o toaletach, w których znajduje się najwięcej zarazków. Stwierdził, że nie powinniśmy dotykać spłuczki dłonią. Doradza, aby przed spłukaniem wziąć do ręki serwetkę lub chusteczkę i zabezpieczyć się przed bezpośrednim kontaktem z nimi. 

Do listy niehigienicznych miejsc w samolocie zaliczono też stoliki na taczki z jedzeniem. Zdarza się, że pasażerowie kładą na nich swoje stopy. W tym przypadku polecane jest dezynfekowanie stolików za pomocą chusteczek. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Insurancequotes.com, stół na tacki posiada ponad 11 tys. jednostek tworzących kolonie zarazków. 

Dbajmy o higienę miejsc, z których korzystamy

Przed pandemią linie lotnicze nie czyściły dokładniej wnętrz swoich samolotów. Co prawda później wprowadzono surowe zasady dotyczące dbania o higienę, lecz nadal zaleca się, aby wyczyścić chusteczkami niektóre miejsca. Zwłaszcza wspomniane wcześniej stoliki na tace, gdyż niejednokrotnie pasażerowie publikowali w mediach społecznościowych zdjęcia swoich stóp ułożonych na tego typu stolikach.

Źródło: mirror.co.uk