Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Niezwykła atrakcja w Krynicy-Zdroju. Takiego aquaparku jeszcze nie było
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 26.03.2024 18:45

Niezwykła atrakcja w Krynicy-Zdroju. Takiego aquaparku jeszcze nie było

Krynica-Zdrój
Fot. Facebook/Piotr Ryba, Shutterstock/Mazur Travel

Polskie góry mają do zaoferowania naprawdę wiele, nie tylko wędrówki szlakami. Atrakcji dla turystów przybywa, a to, co ma powstać w Beskidzie Sądeckim, 2 godziny jazdy samochodem od Zakopanego zszokuje niejednego. Aquapark ze stokiem na dachu z pewnością przyciągnie tłumy.

Według założeń atrakcja ma pomieścić aż 1500 osób. Oprócz tego na turystów czekać będzie hotel. Cała koncepcja budowy została zaprezentowana pod koniec stycznia. Jak twierdzi burmistrz miasta, takiej inwestycji na Sądecczyźnie jeszcze nie było. 

Nowa atrakcja w Krynicy-Zdroju

To ogromna inwestycja w polskich górach. Burmistrz miasta Piotr Ryba poinformował, że autorem koncepcji budowy kompleksu hotelowo-rekreacyjnego jest architekt Mariusz Szczuraszek. Na swoim koncie ma projekty takie jak termy w Tarnowie Podgórnym, ale i aquapark w Częstochowie.

“Gmina Krynica jako regionalny lider branży turystycznej doczeka się inwestycji, której do tej pory nie było na Sądecczyźnie” - napisał w mediach społecznościowych burmistrz. Budowa całorocznego aquaparku ma powstać na terenie nieczynnego już ośrodka Gromada.

Czytaj też: Dodatek do emerytury wynosi już prawie 1800 zł. Wiemy, kto może go otrzymać

Stok narciarski na dachu aquaparku

- Wraz z aquaparkiem powstanie hotel na kilkaset pokoi, natomiast aquapark jest obiektem o zdecydowanie większych parametrach niż zapotrzebowanie obiektu hotelowego. Naszym celem jest wybudowanie ogólnodostępnego parku wodnego dla lokalnej społeczności, dla tego regionu - wyjaśnia cytowan przez “Gazetę Krakowską” Michał Tokarz, przedstawiciel spółki Aqua Krynica.

Największą jednak atrakcją całego obiektu będzie stok narciarski, który znajdzie się na dachu aquaparku. - Zdecydowaliśmy się projektowo na zlokalizowanie części hotelowej w górnej części działki, a części basenowej, jako parku, w dolnej części działki. Oczywiście aquapark jest bardzo dużym obiektem o dużej powierzchni. Goście hotelowi mieliby widok na dach, ale dzięki ukształtowaniu terenu można go trochę schować i zbudować na nim całoroczny stok narciarski - tłumaczy Mariusz Szczuraszek. 

Kiedy otwarcie aquaparku w Krynicy-Zdroju?

“Niewiarygodne stało się rzeczywistością” - przyznał niedawno burmistrz Krynicy-Zdrój Piotr Ryba. Turyści nie prędko jednak tam zawitają. Inwestycja pochłonie setki milionów złotych i na oficjalne otwarcie trzeba będzie poczekać. Jak szacuje inwestor, pierwsi goście będą mogli przyjechać tam dopiero za trzy lata.

Źródło: “Gazeta Krakowska”