Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Niesamowita rzeźba z piasku na plaży. Koń wygląda jak żywy
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 14.03.2022 10:38

Niesamowita rzeźba z piasku na plaży. Koń wygląda jak żywy

koń
fot. Screen z: YouTube/Aktualności 360

Koń znajdujący się na zdjęciu wygląda jak żywy, ale to wyglądająca tak realistycznie rzeźba z piasku, której autorem jest Andoni Bastarrika. Jego niesamowite dzieła z piasku podziwiane są przez ludzi na całym świecie!

Andoni Bastarrika jest artystą, który z piasku potrafi stworzyć cuda. Jego rzeźby zachwycają turystów. Obok wyrzeźbionego przez niego, wyglądającego jak żywe zwierzę konia przechodnie nie mogli przejść obojętnie i robili sobie z nim zdjęcia.

Plaża, a na niej koń, jak prawdziwy

Twórczość Bastarriki staje się coraz bardziej popularna. Jeżeli ktoś osobiście nie miał jeszcze okazji zobaczyć stworzonych przez niego zwierząt z piasku, to prawdopodobnie zobaczył, chociaż ich zdjęcia. Fotografia przedstawiająca konia stała się popularna w mediach społecznościowych.

- A to Unikatowy jak dla mnie koń stworzony z piasku!...jak żywy! Niektórzy ludzie jednak mają talent, skarb w dłoniach i głowie i tworzą niepowtarzalnie piękne rzeczy - napisał jeden z internautów, który udostępnił zdjęcie na swoim profilu.

Koń wyglądający jak żywy to jedna z wielu niesamowitych rzeźb artysty. Andoni Bastarrika tworzy z piasku różne dzieła. Głównie tematyką jego prac są zwierzęta. Poza słynnym koniem wyrzeźbił także m.in. krokodyla, psy różnych ras, hipopotama, słonia czy byka. Jak podaje portal boredpanda.com, Bastarikka powiedział, że ma wiele powodów, dla których lubi tworzyć rzeźby zwierząt

- Jednym jest fakt, że zwierzęta są wolnymi duchami – wyjaśnił.

Plaża jest miejscem, gdzie tworzy dzieła sztuki

Andoni Bastarikka swój talent odkrył latem 2010 roku. Jego pierwszą rzeźbą z piasku była mała syrenka. To wtedy odkrył swój dar, który nazywa "płynnością" rąk i postanowił mu się poświęcić. Kolejne 10 lat spędził na rozwijaniu swojego niezwykłego talentu.

- Piasek mnie fascynuje, ponieważ bez względu na to, jak na niego spojrzysz, zawsze nauczy cię rzeczy, jeśli chcesz się uczyć – napisał artysta na swoim koncie na Facebooku.

Swoje dzieła uwiecznia na fotografiach i dzieli się nimi w mediach społecznościowych, a jego konto na Instagramie obserwuje 20,1 tys. osób.

Zobacz film:

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: facebook.com, youtube.com, boredpanda.com

Tagi: Plaża