Turysci.pl
nie żyje Teresa Borkowska

Fot. pixabay.com/ ScorpionD

Nie żyje Teresa Borkowska. Tłumy turystów robiły sobie z nią zdjęcia na Placu Wolności

4 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Nie żyje ikona Mikołajek, którą znali wszyscy turyści. Niezwykle sympatyczna i serdeczna, zachwycała swoimi kolorowymi strojami i wyszukanymi kapeluszami. Pani Teresa Borkowska już nie sprzeda nam biletu na parking w centrum miasta, ani nie zapozuj

Niezwykle smutna wiadomość obiegła media - nie żyje Teresa Borkowska, świetnie znana wszystkim turystom odwiedzającym Mikołajki. Miła starsza pani parkingowa, a przede wszystkim kolorowa ikona miasta, bez której nie będzie już ono takie samo.

Nie żyje uwielbiana przez wszystkich mieszkanka Mikołajek

Miasto Mikołajki zamieściło smutną informację o śmierci pani Teresy na swoim profilu na Facebooku. Pogrzeb odbędzie się już jutro, lecz nie będą mogli na niego przyjść wszyscy, którzy ją znali, ze względu na restrykcje.

- Z głębokim smutkiem informujemy, że zmarła Pani Teresa Borkowska. Jej stroje oraz kapelusze nadawały barw naszemu miasteczku. Przez wiele lat witała Was na Placu Wolności, gdzie pracowała jako parkingowa - napisano krótko.

- Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jutro o godzinie 12:00 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Mikołajkach - czytamy dalej.

Mieszkańcy i turyści są w żałobie

Pod postem miasta pojawiło się wiele komentarzy od osób, które znały sympatyczną parkingową. Widać wyraźnie, służyła pomocą nie tylko turystom, ale też stałym mieszkańcom.

Panią Teresę można było wypatrzeć z daleka. Uwielbiała kolorowe ubrania, a do każdego stroju wkładała niebanalny kapelusz. Pięknie barwione pióra i ogromne kwiaty dodawały jej niepowtarzalnego stylu.

- Smutna wiadomość. Będzie jej brakowało nam mieszkańcom, jak również wielu turystom. Wyrazy współczucia dla rodziny - napisała jedna z internautek.

- Masakra. Zawsze miła, życzliwa i uśmiechnięta. Gdy ktoś mówił Mikołajki zawsze na myśl przychodziła w głowie Pani Teresa. Mikołajki nie będą takie same bez Pani - dodał inny zamieszczając swoje zdjęcie z Teresą Borkowską.

Fot. Nie żyje Teresa Borkowska/https://facebook.com/Miasto Mikołajki

Turyści przyjeżdżający na Mazury często zaglądali na Plac Wolności w Mikołajkach właśnie dla Teresy Borkowskiej. Zawsze znalazła chwilę na krótką rozmowę i nie odmawiała, gdy ktoś chciał zrobić sobie z nią zdjęcie. Była swego rodzaju atrakcją i obowiązkowym punktem podczas wizyty w mieście.

Nawet goście z zagranicy uwielbiali panią Teresę. Kilka lat temu dostała prezent od Niemców, w postaci własnego zdjęcia oprawionego w ramę. Ogromny kapelusz wypełniał kadr, podkreślając styl kobiety. W sieci otrzymała wtedy mnóstwo gratulacji i pozdrowień z całego świata.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Nasza Pani Teresa otrzymała dziś od turystów z Niemiec bardzo miły prezent :)

Opublikowany przez Miasto Mikołajki Wtorek, 7 czerwca 2016

Źródło: Onet

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >