Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > "Nie są groźne, ale dokuczliwe". Pokazał, co kryje się w popularnym polskim zamku
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 15.09.2023 10:42

"Nie są groźne, ale dokuczliwe". Pokazał, co kryje się w popularnym polskim zamku

Zamek Chojnik
fot. Shutterstock, Rafał Kotylak

Fotograf Rafał Kotylak udał się z wizytą do popularnego na Dolnym Śląsku zamku Chojnik. Napis na tabliczce informacyjnej zaskoczył turystę. Mężczyzna podzielił się zdjęciem nietypowego ostrzeżenia w sieci. 

Pod zdjęciami zaroiło się od komentarzy. Wiele osób na własnej skórze przekonało się, że lepiej nie bagatelizować napisu. 

Wybrał się na wycieczkę do zamku Chojnik

Rafał Kotylak jest fotografem. Jego profilu na Facebooku śledzi ponad 23 tys. osób. Specjalizuje się w fotografii krajobrazowej. W czwartek 14 września mężczyzna wybrał się do zamku Chojnik. 

Na swoim profilu Rafał Kotylak opublikował dwie fotografie z wycieczki. Jedna z nich przedstawia zabytkowe drzwi, na których powieszono karteczki z ostrzeżeniem. 

"Latające mrówki na wieży"

Na drugim zdjęciu widać dokładnie, co jest napisane na kartkach. "Uwaga! Latające mrówki na wieży. Nie są groźne, ale dokuczliwe. Skargi składać ustnie w najbliższym mrowisku" - brzmiało ostrzeżenie. 

Internauci w komentarzach dzielili się swoimi doświadczeniami z "dokuczliwymi mrówkami". "Ciekawe, czy ktoś się odważył złożyć skargę", "W zeszłym roku te latające mrówki opanowały zamek w Chęcinach", "I dobrze, że jest ta informacja! Kilka lat temu dowiedziałam się o tym, że latające mrówki opanowały wieżę na Chojniku dopiero kiedy tam weszłam. Brrr! Mocne wrażenie!", "Ja byłam tam podczas inwazji much" - pisali w sekcji komentarzy.

Zamek Chojnik - atrakcje, godziny otwarcia

Zamek Chojnik znajduje się na Dolnym Śląsku niedaleko Jeleniej Góry-Sobieszowa w Karkonoszach. Budowla została wzniesiona na górze o tej samej nazwie na wysokości 627 m. Usytuowany jest nad 150-metrowym urwiskiem. Zamek ma za sobą długą historię. Postawiono go w latach 50. XIV wieku i przez kolejne lata zmieniał właścicieli. 

Bilety wstępu na zamek Chojnik nie są drogie. Ulgowy kosztuje symboliczne 5 zł, a normalny 7 zł. W sezonie listopad-marzec zamek jest otwarty od wtorku do niedzieli w godz. 10-16. W wakacje (lipiec - sierpień) Chojnik można odwiedzić codziennie od 10 do 17:30, a w pozostałe miesiące (kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik) od 10 do 17.