Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Nie pozwolili mu skorzystać z toalety w samolocie. Gorzko tego pożałowali
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 22.05.2023 17:03

Nie pozwolili mu skorzystać z toalety w samolocie. Gorzko tego pożałowali

Pijany pasażer w samolocie
fot. Canva

Do nietypowego incydentu doszło na pokładzie linii Emirates. Pijany Brytyjczyk nie mógł skorzystać z toalety, więc poradził sobie w inny sposób. Teraz spotkają go konsekwencje.

Załoga pokładowa dokłada wszelkich starań, by zadbać o bezpieczeństwo pasażerów na pokładzie. Z tego względu sporządzono zasady, których bezwzględnie należy się trzymać. Jedną z nich jest odsłanianie okien w samolocie w momencie startu i lądowania, a inną brak możliwości skorzystania z toalety w niektórych momentach lotu.

Pijany pasażer chciał skorzystać z toalety

Jak informuje portal Manchester Evening News, w styczniu 39-letni Lloyd Johnson z hrabstwa Derbyshire wybrał się na wakacje do Dubaju. W trakcie lotu powrotnego do Wielkiej Brytanii, Anglik nie żałował sobie alkoholu na pokładzie. 

W pewnym momencie Johnson postanowił udać się za potrzebą do toalety, jednak ze względu na to, że samolot podchodził już do lądowania, nie było to możliwe. Załoga pokładowa Emirates Airline zwróciła się do pasażera o powrót na swoje miejsce. 

39-letni Brytyjczyk oddał mocz w… przejściu samolotu

39-latek owszem, skierował się z powrotem w stronę swojego miejsca, jednak po drodze nie wytrzymał i… oddał mocz w przejściu na oczach pozostałych pasażerów. “Zachowanie oskarżonego ze względu na stan nietrzeźwości stanowiło problem podczas całego lotu” - czytamy na portalu Manchester Evening News wypowiedź prokuratora Tobiasa Collinsa, który poinformował, że załoga zaalarmowała służby na lotnisku już w trakcie lotu.

“Personel pokładowy zgłosił, że oskarżony oddał mocz obok swojego siedzenia, przez co załoga musiała przenieść go na inne miejsce, z dala od pasażerów. Rozmowy z pasażerami wykazały, że, że nie oddał moczu na nikogo innego, tylko próbował iść do toalety i oddał mocz w przejściu ze względu na to, jak bardzo był odurzony” - dodał prokurator.

Kara dla pijanego pasażera

Lloyd Johnson za swój incydent będzie musiał wykonać rok prac społecznych, a także zapłacić 510 funtów (ok. 2700) za koszty sądowe. 

“Wygląda na to, że wstałeś, gdy znaki pasów bezpieczeństwa były włączone, zanim usiadłeś i miałeś "wypadek" z powodu utraty kontroli nad pęcherzem, ponieważ tak bardzo chciałeś skorzystać z toalety” - dodał sędzia.