Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Największy błąd, jaki popełniasz przy rezerwacji hotelu. Nigdy więcej tego nie rób!
Marta Lewkowicz-Popławska
Marta Lewkowicz-Popławska 15.09.2023 09:40

Największy błąd, jaki popełniasz przy rezerwacji hotelu. Nigdy więcej tego nie rób!

hotel
fot. Shutterstock/ Stephen Barnes

Podczas urlopów czy wyjazdów biznesowych często trafiamy się w miejsca, które nie zawsze budzą nasze zaufanie. Szczególnie, jeśli zdarza nam się podróżować w pojedynkę. Są jednak sposoby, na to, by zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Zdradzamy triki, które przydadzą się podczas przebywania w pokojach hotelach.  

Rady od byłej agentki FBI

Podzieliła się nimi w rozmowie z "The Mirror" była agentka FBI. Ujawniła ważne czynności, które wykonuje za każdym razem, gdy zatrzymuje się w hotelu. 

44-letnia Tracy Walder pracowała dla CIA jako oficer i FBI jako agent specjalny w latach 2000-2005. Obecnie jest profesorem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych w Dallas. Prowadzi też profile w mediach społecznościowych, na których dzieli się przydatnymi wskazówkami.

Pokoje rezerwuj tylko na tych piętrach

Co radzi ekspertka od bezpieczeństwa? Zanim jeszcze przekroczy granicę obcego państwa, Tracy robi dokładne rozeznanie okolicy, w której znajduje się jej hotel. Sprawdza, czy jest to bezpieczna dzielnica, a także konfiguruje aplikację, która w sytuacji awaryjnej powiadamia kontakty o jej lokalizacji.

W trakcie pobytu w hotelach była agentka FBI zawsze wynajmuje pokoje, które zlokalizowane są między trzecim a szóstym piętrem. Dlaczego? Są one na tyle nisko, że w razie niebezpieczeństwa szybko można wydostać się z budynku, i na tyle wysoko, że nie pojawią się tam potencjalni złodzieje. Zazwyczaj kradzieże w hotelach zdarzają się na najniższych piętrach, ponieważ są one bardziej dostępne. 

Pamiętaj, żeby zabezpieczyć drzwi

Niezależnie od piętra, na którym znajduje się wynajmowany pokój, Tracy zawsze rygluje drzwi używając blokera, który ze sobą wozi. Dzięki temu ma pewność, że w trakcie jej pobytu nikt nieproszony nie wejdzie do środka. Przed pójściem spać zawsze też dokładnie ogląda pokój w poszukiwaniu ewentualnych kamer.

Podczas podróży była agentka FBI używa też pomocnego gadżetu, lokalizatora AirTag. Urządzenie, które pozwala na śledzenie za pomocą GPS, wkłada nie tylko do wszystkich swoich bagaży. Specjalną bransoletkę z trackerem zakłada też swojej córce.