Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Najpopularniejsze pułapki na turystów w Europie. To dzieje się też w Polsce
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 24.05.2024 11:24

Najpopularniejsze pułapki na turystów w Europie. To dzieje się też w Polsce

Sycylia
fot. Rolf_52 / Shutterstock

Ile razy byliście w jakimś nowym miejscu i okazało się, że zostaliście oszukani? Knajpa nie spełniała waszych oczekiwań, atrakcja była przepłacona, a za każdym rogiem w dodatku zaczepiał was namolny sprzedawca? To niestety częsta praktyka. Zdradzamy największe pułapki, jakie czyhają na turystów w europejskich miastach. Te miejsca lepiej omijać. 

Pułapki na turystów

Podróżując po dużych miastach, intuicyjnie często mamy wrażenie, że to właśnie przy największych atrakcjach znajdują się najlepsze restauracje. Wystarczy szybki rzut oka na cennik, by się utwierdzić w tym, że dania serwowane w tamtejszych knajpach są droższe niż te, które można znaleźć w zakamarku mniej uczęszczanej ulicy. 

Wiele osób myśli, że za ceną idzie jakość. Tzn. jeśli zapłacimy więcej za dany produkt pod główną atrakcją, to możemy się spodziewać czegoś na wysokim poziomie. Niestety, nie zawsze to jest regułą. Mimo że ceny w centrum są często zawyżone, jedzenie jest niestety marnej jakości. Restauratorzy wiedzą, że turyści raczej drugi raz nie odwiedzą tego miejsca, więc nie muszą się wybitnie starać. Z tego powodu polecamy sprawdzać opinie na temat danej restauracji w internecie, np. na portalu TripAdvisor. Niestety, nie wszyscy korzystają z tej opcji i wielu nieświadomych turystów pada ofiarą niedobrego jedzenia w horrendalnie wysokiej cenie. 

Włoskie lody dla ochłody

W turystycznych miejscach nie sposób oprzeć się lodom. Kolorowe góry apetycznie wyglądających przysmaków można znaleźć dosłownie na każdym kroku. Jak się okazuje, tu również jest pewien haczyk. 

“Tutaj mamy przykład lodziarni, która sprzedaje sztuczne lody, które są pełne konserwantów, emulgatorów i innych syfów. Nawet nie podchodź do tych lodowych górek” - powiedziała w swoim nagraniu tiktokerka @ciarainitaly. 

Chodzi o lodziarnie, które serwują lody z kubełków z "górką". Jak się okazuje, są one często nieświeże, a ich skład jest bardzo wątpliwej jakości. 

Lody w Polsce

Choć lody w Polsce cieszą się dużą popularnością, powstaje coraz więcej lodziarni o dobrej opinii i autorskiej recepturze, w tej branży również znajdą się oszuści. 

Zwłaszcza w dużych turystycznych miastach nietrudno znaleźć lody "z górką", tj. wystające ponad kubełki hałdy lodowych przysmaków. Zalecamy ostrożność i wybór lodów z zamykanych metalowych pojemników.