Turysci.pl
nagranie z małego lotniska

Fot. facebook.com/Boneyard Safari

Złapał koparką samolot. Wszystko się nagrało, niesamowity widok

26 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Nagranie z koparką i samolotem w rolach głównych podbiło serca internautów. Niezwykła sytuacja miała miejsce na lotnisku w Miami, gdzie przypadkiem dostrzegł ją fan lotnictwa. Gdyby nie on, nikt nie dowiedziałby się o ostatnim locie maszyny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co może łączyć koparkę i samolot

  • kto nagrał niezwykłą scenę

  • gdzie się to wydarzyło

Nagranie z samolotem nie zwróciłoby niczyjej uwagi gdyby nie to, że "leciał" za pomocą koparki. Ciężki sprzęt chwycił go jak dziecięcą zabawkę, po czym zaczął obracać wokół siebie. Nie była to zemsta czy próba zamachu, lecz zabawa.

Autor nagrania znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie 

Kierowca koparki musiał się świetnie bawić, podnosząc mały samolot, by umożliwić mu ostatni lot. Maszyna znalazła się na złomowisku i czekała na zniszczenie, lecz nie mogła tak po prostu przepaść. 

Pracownik odpowiedzialny za przenoszenie wraków do utylizacji postanowił zapewnić małemu samolotowi godne odejście. Ostatni raz wzniósł go w powietrze i zasymulował krótki lot po obwodzie koła.

Przypadkiem znalazł się w tym miejscu fan lotnictwa, który od razu chwycił za telefon. Udało mu się nagrać zabawną scenę, którą od razu podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Niecodzienny lot i niecodzienny widok! Ktoś zbyt dobrze bawił się w pracy - napisał na YouTube maniak lotniczy, który nagrał ten moment, udostępniając film.

To małe lotnisko w pobliżu Miami

Sytuacja miała miejsce na lotnisku Opa-Locka Executive Airport w Miami na Florydzie. Korzysta z niego kilku przewoźników towarowych i czarterowych, a także kilka firm lotniczych, które przeprowadzają konserwację i modyfikacje samolotów pasażerskich do rozmiaru Boeing 747.

Port lotniczy raczej nie obsługuje lotów pasażerskich, więc turyści mieli nikłe szanse na obejrzenie "ostatniego pożegnania" na żywo. Na szczęście jest ono dostępne w internecie i wzbudza sensację.

Internauci są zachwyceni

Autor wideo był zaskoczony, jak szybko jego dzieło stało się wiralem. Zanim się obejrzał, filmik udostępniony na Facebooku przez Boneyard Safari, organizację ochrony lotnictwa, zebrał prawie pięć milionów wyświetleń.

- Założę się, że ten samolot naprawdę cieszył się i doceniał możliwość ostatniego oderwania się od ziemi - napisał jeden z internautów. - Ale fajnie! też bym to zrobił! Zabawa dla wewnętrznego dziecka - skomentował inny.

Zabawny taniec koparki i małego samolotu potrafi poprawić humor nawet w ponury dzień. Być może tego typu przedstawienia spodobałyby się turystom oczekującym na swój lot w portach lotniczych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

[EMBED-2832]

Źródło: indianexpress.com

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >