Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Nagle usłyszał skrobanie przy drzwiach. Niewiarygodne, jak próbowali go okraść w hotelu
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 04.09.2023 10:52

Nagle usłyszał skrobanie przy drzwiach. Niewiarygodne, jak próbowali go okraść w hotelu

Korytarz w hotelu
Fot. Tik Tok/Shutterstock - Lefteris Papaulakis

Kwestia kradzieży w hotelach pozostaje bardzo dużym problemem. Zwłaszcza podczas wakacji, kiedy to zabieramy dużo pieniędzy, a w pokoju zostawiamy cenną elektronikę. Tiktoker pokazał, jak mogą działać złodzieje.

Obiekty robią co w ich mocy, aby uchronić swoich klientów przed złodziejami. Niestety i tak każdego roku pojawiają się informacje o kradzieżach. Tiktokerowi udało się nagrać, w jaki sposób złodzieje mogą włamać do zamkniętego pokoju.

"O mój Boże, ktoś próbuje się włamać do mojego pokoju"

Pod koniec sierpnia na tiktokowym profilu @sayitlolita_ pojawiło się nagranie, na którym uwieczniono próbę włamania do hotelowego pokoju. Autor materiału usłyszał skrobanie przy drzwiach. Kiedy zobaczył, co tam się dzieje, od razu złapał za telefon.

– O mój Boże, ktoś próbuje się włamać do mojego pokoju – przyznał autor materiału. Na nagraniu widać wyraźnie, w jak banalnie prosty sposób przy użyciu drutu i popularnej trytytki złodziej był bliski otwarcia drzwi.

Wystarczył magnes, kabel i trytytka, żeby pokonać zamek

Jak widać na materiale, pokój miał elektryczny zamek, a lokator czuł się bezpiecznie, więc nie przekręcił zamka w drzwiach, aby dodatkowo je zablokować. Fakt ten mogli wykorzystać złodzieje.

Wideo pokazuje wyraźnie, jak złodziej przekłada pod drzwiami niewielką pętlę, po czym przy użyciu magnesu próbuje zaczepić ją na klamce. W momencie, kiedy jest już bardzo blisko, autor nagrania postanawia otworzyć drzwi i przepłoszyć złodzieja.

Chwilę później lokator wybrał na telefonie numer recepcji, aby powiadomić obsługę hotelu o całym zajściu. Dokładnie przygląda się również prowizorycznemu narzędziu włamywacza.

Jak nie dać się okraść podczas podróży?

Sposobów na to, jak próbować uniknąć kradzieży jest wiele. Eksperci od lat polecają, żeby nie trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu. Zdecydowanie bezpieczniej jest rozłożyć je w różnych torbach i zakamarkach hotelowego pokoju.

Jeżeli na wakacje zabieramy elektronikę, warto dopłacić kilka euro, aby schować ją w sejfie. Tam będzie znacznie bezpieczniejsza, niż leżąc na łóżku, czy w szafce. Jeśli plażujecie i chcecie wejść do wody, lepiej nie zostawiajcie rzeczy bez opieki. Zamiast tego korzystajcie z uroków wody na zmianę ze znajomymi.

Żeby uniknąć kieszonkowców, na pewno warto unikać tłocznych miejsc. Jeśli jednak już się w takim znajdziemy, nie trzymajmy cennych rzeczy w zewnętrznych kieszeniach. Dodatkowo warto mieć pod ręką pieniądze dla potencjalnego rabusia. Dobrym rozwiązaniem jest również fałszywy portfel z nieaktywnymi kartami bankomatowymi i starymi dokumentami. Warto do niego włożyć nieco pieniędzy, nie muszą być nawet w obiegu. Dzięki temu jest szansa, że złodziej zabierze to, zamiast prawdziwego portfela.