Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Na tym szczycie dech zapiera nie tylko z wysiłków. Mało znane miejsce w Polsce doczekało się fantastycznej atrakcji
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 24.02.2024 20:08

Na tym szczycie dech zapiera nie tylko z wysiłków. Mało znane miejsce w Polsce doczekało się fantastycznej atrakcji

Pan w górach
Shutterstock-Kittyfly

W sercu województwa małopolskiego ukrywa się Beskid Wyspowy - malowniczy region pełen tajemnic i nieodkrytych skarbów natury. To miejsce kusi podróżników zarówno swoimi popularnymi szlakami, jak i dzikimi ścieżkami, tworząc jedyny w swoim rodzaju labirynt przygód.

Ostatnimi laty Beskid Wyspowy dołączył do grona regionów, które zyskują na popularności dzięki mniejszym, ale niezwykle atrakcyjnym miejscom. Jedną z najnowszych atrakcji tego obszaru jest 29-metrowa wieża widokowa na Kamionnej - owoc współpracy gmin Limanowa, Żegocina, Trzciana, Laskowa oraz Województwa Małopolskiego.

Odkryj uroki Beskidu Wyspowego

Beskid Wyspowy znajduje się pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką na terenie województwa małopolskiego, z kilkudziesięcioma wyspami i wysepkami. Każda z nich stanowi unikatową część tej krainy. Znaleźć je można pieszo, konno, rowerem, a nawet na nartach. W tym regionie można odkrywać zarówno popularne szlaki, jak i dzikie, nieznane ścieżki.

Beskid Wyspowy zyskał właśnie nową perłę turystyczną, którą jest 29-metrowa wieża widokowa na górze Kamionna. Widok z takiej wysokości z pewnością będzie zapierał dech w piersiach.

Najwyższa wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym

Nowo powstała wieża na górze Kamionna imponuje swoją wysokością. To najwyższa wieża widokowa w Beskidzie Wyspowym. Jej zadaszony taras widokowy oferuje zachwycające widoki na Gorce, Tatry, oraz inne piękne tereny Beskidu. Na miejscu są zamontowane tablice z opisami panoram, które ułatwiają identyfikację poszczególnych punktów.

Kamionna (802 m n.p.m.) leży w gminie Limanowa, jednakże poszczególne części masywu należą do czterech różnych gmin. W 2023 roku ich samorządy podjęły wspólną inicjatywę, zawierając porozumienie w celu budowy tej imponującej wieży widokowej. Wartość inwestycji wyniosła prawie 1,6 miliona złotych, z dofinansowaniem w wysokości prawie 320 tysięcy złotych pochodzącym z funduszy województwa.
 

Krynica-Zdrój i drewniana wieża widokowa

Wieża na Kamiennej to kolejna tego typu atrakcja, która w ostatnich latach powstała w Polsce. Wiele osób ma nadzieję, że stanie się tak popularna, jak ta w Krynicy Zdroju, któraj również może pochwalić się unikalną atrakcją turystyczną, jaką jest 49,5-metrowa wieża widokowa w koronach drzew, zlokalizowana pośród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. To dzieło wykonane jest z drewna robinii akacjowej, znanej z wyjątkowej trwałości.

W sezonie zimowym, wieża jest otwarta codziennie od 9:00 do 16:00. Ostatnie wejście możliwe jest o godzinie 15:00. Dodatkową atrakcją jest 60-metrowa zjeżdżalnia, a bliskość kompleksu narciarskiego Słotwiny Arena stanowi dodatkowy powód do odwiedzenia tego miejsca.

Źródło: wiezawidokowa.pl, gorydlaciebie.pl, turystyka.rp.pl