Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Na to hitowe połączenie z Polski turyści czekali wiele miesięcy. Piękne widoki i niskie ceny
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 10.06.2024 15:43

Na to hitowe połączenie z Polski turyści czekali wiele miesięcy. Piękne widoki i niskie ceny

Beliansky Express
Fot. Shutterstock/Sandris Veveris

Sezonowe połączenie z 2019 roku stało się ogromnym hitem. Od tamtej pory turyści co roku mogą udać się w podróż z Polski na Słowację, podziwiając malownicze górskie krajobrazy. Już w pierwszy weekend czerwca (1-2.06) powróciło połączenie z Muszyny do Popradu. Bilety są w bardzo korzystnych cenach.

Beliansky Express powraca na trasę Muszyna-Poprad

Podróż pociągiem zdecydowanie ma sporo plusów. Wielu wybiera ten środek transportu zamiast samochodu, chociażby ze względu na większy komfort. Z kolei Beliansky Express gwarantuje dodatkowo wspaniałe widoki.

Na trasę Muszyna-Popraw wrócił w 2019 roku po niemal dziewięciu latach przerwy. To znacząco ułatwiło pasażerom podróże. Połączenie od razu stało się hitem. Turyści polubili je do tego stopnia, że w tym roku pojawiła się petycja dotycząca wprowadzenia całorocznego połączenia. 

Jak dojechać z Polski na Słowację?

Od pierwszego weekendu czerwca turyści mogą pojechać pociągiem Beliansky Express z Polski na Słowację. Stacja początkowa w Muszynie, wysiadka w Popradzie. W taką podróż można udać się w każdą sobotę oraz niedzielę aż do września.

Zainteresowani muszą jednak wiedzieć, że pociąg będzie kursował dwa razy w ciągu dnia: o 10:01 i 18:01. Z kolei powrót z Popradu planowany jest o godzinie 7:29 i 15:29. Podróż w jedną stronę zajmuje niespełna dwie godziny. Pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach: Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spisska Bela, Kezmarok i St. Potok. 

Ile kosztuje bilet na pociąg z Muszyny do Popradu?

Jak czytamy na stronie Kolei Małopolskich, bilet kosztuje zaledwie 5 euro (ok. 21 zł) i obejmuje całą trasę. Warto skorzystać nie tylko ze względu na niską cenę, ale wyjątkowe widoki, szczególnie na stacji docelowej. Poprad bowiem oferuje, chociażby zachwycający rynek, którego otaczają barokowe i klasycystyczne budynki. 

Polacy z dziećmi nie chcą już wakacji nad Bałtykiem, za to chętniej wybiorą Dubaj. "Dwie trzecie rodzin spędzi wakacje tutaj"
plaża
Na tegoroczne wakacje z dziećmi dwie trzecie polskich rodzin wybierze się do Hiszpanii, Grecji lub na Cypr. Okazuje się, że tydzień na południu Europy można spędzić za mniej 1000 zł od osoby, pod warunkiem że będzie to podróż z lotem i hotelem w pakiecie. W sezonie letnim 2024 popularnością – choć dużą mniejszą niż wakacje w Europie – cieszą się rodzinne wyjazdy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zwłaszcza do Dubaju.Według Europejskiej Komisji Podróży 85 proc. Polaków podróżujących za granicę między majem, a październikiem 2024 r. zorganizuje sobie dłuższy urlop trwający od 4 do kilkunastu dni. Z kolei niemal co drugi Polak na taki wyjazd wybierze się w gronie rodziny 1 . Z okazji Dnia Dziecka przypadającego na 1 czerwca analitycy eSky.pl przygotowali ranking najczęściej wybieranych na tej platformie podróży kierunków przez rodziców z dziećmi, którzy zarezerwowali wakacje w formule lot plus hotel na lato 2024.
Czytaj dalej
Zabierają dzieci na wakacje all inclusive. Rodzice robią wszystko, by zaoszczędzić
dzieci w basenie
O tym, że w sezonie wakacyjnym ceny pobytu w hotelu all inclusive są najwyższe, wszyscy doskonale wiemy. Właśnie dlatego niektórzy Polacy postanawiają wyjechać wcześniej. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że planują wypoczynek z dziećmi podczas trwającego jeszcze roku szkolnego. Dla rodziców to żaden problem, w końcu zaoszczędzą trochę pieniędzy. Nauczyciele z kolei są zupełnie innego zdania.
Czytaj dalej