Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Na nic zdały się błagania stewardessy. Po wylądowaniu na Chopinie służby ruszyły do akcji
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 12.04.2024 16:22

Na nic zdały się błagania stewardessy. Po wylądowaniu na Chopinie służby ruszyły do akcji

Pokład samolotu
Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Podróż samolotem potrafi być stresująca, zwłaszcza dla osób palących. Wytrwanie na pokładzie bez papierosa może być sporym wyzwaniem. Dwie turystki, które podróżowały do Polski, szybko przekonały się, że lepiej kontrolować swoje nałogi. 

Interwencja na lotnisku w Warszawie

Do opisywanej sytuacji doszło we wtorek 9 kwietnia. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zostali dwukrotnie zmuszeni do interwencji.

Wezwania dotyczyły turystek, które miały nie stosować się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie lotu. Kobiety, mimo poleceń i upomnień personelu, paliły papierosy w samolocie. 

Co wiemy o tych turystkach?

Incydenty dotyczyły dwóch pasażerek rejsów - z Toronto oraz z Amsterdamu. Tym pierwszym podróżowała 53-letnia obywatelka Ukrainy.

Natomiast druga z kobiet, która paląc papierosy, złamała zasady obowiązujące podczas lotu, to 34-letnia Węgierka. 

Turystki spotkała kara

- Cudzoziemki dobrowolnie opuściły pokład, a następnie zostały doprowadzone do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Za popełnione wykroczenia zostały ukarane mandatami w wysokości 200 i 300 złotych - czytamy w komunikacie SG.

Źródło: nadwislanski.strazgraniczna.pl

Czytaj więcej: Nowa maskotka podbija serca turystów w Zakopanem. “Nie wiem, co o tym myśleć”