Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Na majówkę w Polskę! Te miejsca musisz zobaczyć!
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 21.04.2024 14:16

Na majówkę w Polskę! Te miejsca musisz zobaczyć!

turyści
fot. Nowaczyk/ Shutterstock

“Gdzie na majówkę?”, “Jak tanio spędzić majówkę?”, “Ciekawe miejsca na weekend majowy w Polsce” - coraz częściej zadajemy sobie te pytania, a w związku z tym, że majówka tuż-tuż, a tegoroczny weekend będzie wyjątkowo długi, spieszymy z odpowiedzią!


Coraz więcej osób na majowy weekend decyduje się na zagraniczny city break, zapominając, że nie tylko za granicą czekają na nas liczne atrakcje! Poniżej prezentujemy trzy propozycję na weekendowy “wypad” w Polskę!

Gdzie na weekend majowy w Polsce? Oto perełka Lubelszczyzny

Województwo lubelskie kojarzy się niewątpliwie z urokliwymi, malowniczymi krajobrazami. Miasta takie jak Lublin czy Zamość zdecydowanie wpisują się na listę najpiękniejszych miast Polski, jednak naszą propozycją na weekendowy wyjazd jest malownicze położone nad Wisłą, między pięknymi lessowymi wzgórzami miasteczko. Mowa oczywiście o Kazimierzu Dolnym.

Niepowtarzalny klimat jaki niesie ze sobą to miejsce sprawia, że z roku na rok coraz więcej turystów na weekend wybiera właśnie to miasto. Największym magnesem tego miejsca jest wyjątkowa architektura. Klimatyczny, wybrukowany rynek z zabytkową studnią - symbolem miasta -  oraz otaczające go XVI-wieczne, renesansowe kamieniczki nadają miejscu niepowtarzalny charakter, co czyni to miejsce idealnym na majową romantyczną mini-podróż.

Poza ogólnymi walorami krajobrazowymi Kazimierz Dolny zapewnia także szereg atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Przede wszystkim warto udać się na Wzgórze Trzech Krzyży, aby z góry spojrzeć na panoramę miasta. Wejście na górę zajmie nie więcej niż 10 minut, a widoki zapierają dech w piersiach! Będąc na wzgórzu, warto udać się także do zespołu zamkowego.

Podczas wizyty w Kazimierzu najczęściej odwiedzanymi przez turystów miejscami są także: Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja i najstarsze organy w Polsce oraz Klasztor Ojców Franciszkanów na Wietrznej Górze. Będąc w mieście, warto także skorzystać z rejsów statkiem po Wiśle oraz udać się do urokliwych wąwozów lessowych i oczywiście zobaczyć ten najpiękniejszy, oddalony ok. 2,5km od rynku, Korzeniowy Dół.

Gdzie tanio spędzić majówkę? Kraina Wygasłych Wulkanów

Brzmi nieco egzotycznie, ale tak - to miejsce znajduje się w Polsce. A dokładniej na Dolnym Śląsku, niecałe 1,5 godziny drogi od Wrocławia, w zachodniej części Sudetów obejmującej obszary Gór Kaczawskich oraz Pogórza Kaczawskiego znajdziemy to miejsce, którego znakiem charakterystycznym jest występowanie skał pochodzenia wulkanicznego. Znajdująca się tam Ostrzyca (501 m n.p.m.) zachwyca nie tylko swoim wyjątkowym kształtem, ale także pochodzeniem - jest ona fragmentem dawnego komina wulkanicznego z najpóźniejszego okresu wulkanicznego (sprzed ok. 20 mln lat).


Poza walorami geologicznymi miejsce zachwyca także widokami. Na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów znajdziemy także liczne punkty widokowe m. in.: wieża na górze Zawodna, Kamienna wieża w Podgórkach oraz platforma na jednym z najwyższych szczytów w Górach Kaczawskich - Okolu. Dla miłośników zwiedzania znajdą się także liczne zabytki takie jak Zamek Grodziec - jeden z największych sudeckich zamków.

Łeba - nad morze nie tylko latem! Pomysł na majówkę z dziećmi

Wyjazdy nad Bałtyk wielu z nas kojarzą się z okresem lipca-sierpnia, kiedy to temperatury w Polsce są najwyższe i pozwalają w pełni cieszyć się nadbałtyckim plażowaniem, jednak polskie morze zachwyca nie tylko latem!


Łeba zachwyca o każdej porze roku. Różnorodność spędzania czasu jakie oferuje ta miejscowość sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej zachwycającym jest niewątpliwie Słowiński Park Narodowy. To znane z ruchomych wydm miejsce zachwyca entuzjastów spacerów. Dla miłośników aktywnego wypoczynku znajdziemy liczne trasy rowerowe wijące się w otoczeniu jezior Łebsko i Sarbsko. A dla rodzin z dziećmi jedną z ciekawszych atrakcji tego miejsca jest największy w Polsce park dinozaurów, na terenie którego znajdziemy mnóstwo atrakcji takich jak: galeria minerałów i skamielin, rowery wodne, minigolf, zamek strachu, park trampolin i inne.